Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Mellkasomnál szúr, fájó...

SOS! Mellkasomnál szúr, fájó érzés. Mitől?

Figyelt kérdés

Szúró fájdalom a mellkasomnál. Néha nehezen lélegzem. Mitől lehet ez? Nem idegeskedem, váratlanul jönnek ezek a tünetek, szúró fájdalom érzet mellkasomnál, illetve szívemnél.


Ugye nem szívinfarktus? Nyugodt napom volt, nem idegeskedtem semmin magam.


Mi lehet ez? Kérlek segítsetek!


2020. nov. 16. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Azonnal hívd fel az ügyeletet. Akár covid is lehet.

Az infarktus nem feltétlenül akkor jön, ha az ember ideges.

2020. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ezek a tünetek váratlanul jöttek. Nem rég voltam teszten és negatív lettem.
2020. nov. 16. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerdán reggel végeztek édesanyámon gyorstesztet,negatív lett...Pénteken elájult itthon,mentőt hívtam,azóta élet halál között fekszik lélegeztetőgépen,altatásban a kórházban.
2020. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet szívritmus zavar, ezekkel a tünetekkel inkább menj le a háziorvoshoz egy EKG-re és onnan a kardiológushoz (ha az EKG nem is mutat semmit, az azért lehet, mert abban a pillanatban normális a szívműködésed, de az EKG-papírt kérni fogja a kardio., mert ő jobban ki tudja értékelni)
2020. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Namármost, szúró fájdalom 90% százalékban nem szív eredetű. Tüdőbaj lehet, viszont ahhoz nehézlégzés is társul az esetek nagy részében, ez esetben akár tüdőembólia is lehet. De mégis legtöbb esetben banális oka van. Nekem mindennapos a mellkasi fájdalom, már hozzászoktam, kardiológián nem találtak semmit.
2020. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

De azért azzal a 10%-kal elmehetne egy talán sejthető próblémát kivizsgálni, nehéz kiszúrni a sok szerv közül melyiket is vizsgálja ki az ember. Nem értem miért kell ijesztgetni :(

Nagyimnak es anyukamnak is pont ezek a tunetei voltak idokozonkent. Egyikuknek sem volt (szerencsere) tudoemboliaja az esetek tobbsegeben (soha), viszont szivritmus-zavar es billenytu-meszesedes volt.

2020. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De honnan tudod hogy annak köze volt hozzá? A szúró érzés idegi eredetű, a szó szoros értelmében, pl egy idegbecsípődés. Lehet egyszerre halálos szívbetegséged és szúró mellkasi fájdalmad de honnan tudod hogy attól fáj érted.
2020. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most mit tegyek? Komoly a baj? Tüdőembolia lehet? Nagyon be pánikoltam. Mit tegyek? Nagyon félek
2020. nov. 16. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:
De ne félj az nem old meg semmit. Lehet AKÁR az is, de közel se az a legtutibb. Belélegzésre jobban fáj? Ha nem akkor nem is a tüdővel van a baj
2020. nov. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Néha igen néha nem. Allergiás vagyok ma nem vettem be tablettát
2020. nov. 16. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!