Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet otthon fület...

Hogyan lehet otthon fület tisztítani?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt, zuhanyzás közben teljesen bedugult a jobb fülem, és azóta is alig hallok vele. A járvány miatt a fülészet esélytelen, időpont nélkül a rendelőbe sem engednek be, időpontot kérni pedig lehetetlen, napok óta hiába próbálkozom.


Viszont már borzasztóan zavar a dugulás, ezért szeretném itthon kitisztítani valahogy. Fecskendőm van, ha jól tudom, a fülészeten is csak tiszta, langyos vizet használnak, szóval talán nekem is menni fog.


Valami jó tanács esetleg, hogy mire kell odafigyelni, hogy kell tartani fecskendőt stb? Ha van itt olyan, aki fülészeten dolgozik, esetleg van már gyakorlata benne, akkor kérem, ossza meg a tapasztalatait.



2020. nov. 17. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt fecskendővel kimosod a füled, cseppentsél a füledbe paraffinolajat (gyógyszertárba lehet kapni), dugd be vattával, és várjál vele egy jó negyed órát. Az feloldja a sok szmögyit a füledben. Ha elsőre nem sikerül, akkor ismételd meg többször.
2020. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a fecskendőt úgy tarsd, hogy szorísd a fülkagyló falához, hogy legyen hely ürülni a víznek. Én rövid, de erős vizsugárral szoktam mosni a fülem.
2020. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb 2 hete mosattam ki a fülemet, nekem is a paraffinolajat javasolta az orvos (kb 250 forint volt, tedd hozzá, hogy fülbe kell, akkor adnak hozzá ilyen csepegtetős kupakot).

Viszont azt is mondta az orvos, hogy semmi esetre sem szabad otthon fecskendővel kimosni, mert ha nem jól csinálod, nagyon könnyen átszakíthatod a dobhártyádat.

Esetleg magánba nincs lehetőséged menni?

2020. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!