Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehetne több önbizalmam?

Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés

( köszönés ) !


19 éves lány vagyok. Sajnos önbizalmam egyenlő a 0-val. Próbáltam minden trükköt , le írtam egy kis noteszba is mit szeretek magamon/ban satöbbi satöbbi , egyik sem vált be. Mindennap elmondom magamnak hogy milyen gyönyörű vagyok, mégsem semmi sem segít. Van párom 3 éve, ő szerinte gyönyörű vagyok de én mégsem látom magam annak. Mindenhova lehajtott fejjel megyek. Nem merek beszélni sem ( sajnos nagyon csúnyák a fogaim is ..) . A párom szüleivel is eléggé össze vesztem, sajnos nagyon nem szeretem őket sem, porig sértettek és aláztak . Megszabadulni nem tudok tőlük , ugyanis a párommal az ő lakásukhoz építettünk egy külön részt, amire a mai napig fizetjük a hitelt. Gondoltuk hogy elmegyünk albérletbe , de anyagilag most sajnos nem állunk úgy . Elvesztettem a munkahelyemet is, költeni sem tudok magamra, semmi keretem sincs .. Kilátástalan vagyok, nem tudom hogyan tovább . Teljesen össze tört bennem valami, és most úgy érzem nincs kiút.



2020. nov. 26. 20:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Es talán meg az is baj lehet, hogy a saját életemet is máséhoz hasonlítom . Például nekem nem sikerült elvégeznem az iskolát , de neki igen, mennyivel szerencsésebb , mennyivel jobb , satöbbi ..
2020. nov. 26. 20:39
 2/12 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket , ha tudtok segítsetek , remélem lesz valaki akinek a tippje , vagy tanácsa hasznos lesz számomra és neki köszönhetően újra az leszek , aki voltam ezelőtt 3-4 éve ..
2020. nov. 26. 20:43
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert az biztos , hogy azt a választ örökre hordozni fogom ..
2020. nov. 26. 20:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, bár a önbizalomhiány nálam nem a külsőségekben jön elő, hanem a belső bizonytalanságban. A külsőmön engem is max. a fogaim zavarnak, nincs pénzem megcsináltatni.

Szerintem pszichológus segíthet, ugyanis ezek a dolgok valahonnan mélyről jönnek. Megpróbálhatod egyedül megoldani, de ahogy látod, nem sok sikerrel jársz.

Én mindenképp külső segítséget javasolnék neked.

2020. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A fogaidat sztk alapon, ingyenes megcsináltathatod. Már tettél vlmit az önbizalmadért.
2020. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ingyenesen nem tudnám , mert nincs TB-m .. 😞 1éve körülbelül szóltak , hogy nem jó a TAJ-kártyámnak a száma , így nem is tudtam fizetni .. Sajnos kis városban élek, és itt megszüntették az okmány irodában azt, hogy hozzá férhessenek jobban az illető személyes adataihoz, így nem tudtam meg csináltatni , a nagyobb város pedig több kilométerre van, nem tudtam eddig sehogysem el jutni , viszont most hogy nincs semmiféle keretem esélytelen , mert az útiköltséget is fizetnem kéne és azt is, hogy megcsináltatom, teljesen új lenne ..
2020. nov. 26. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálják meg TB-s alapon, kb. megvizsgálni alig akarják, nemhogy meg szépészeti beavatkozást csináljanak. Meg lehet próbálni, de hangerőt meg ideget készíts hozzá. Üdv, Tapasztalat
2020. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ !


Egy kedves tag írt nekem üzenetben , aki lehet , hogy segített nekem. Amire én nem is gondoltam eddig, hogy az lehet a baj. Idézem röviden: 8 éven át keresztül bántottak az általános iskolámban, rugdostak, megaláztak satöbbi. Mai napig ha megyek valahova , ahol nagy tömeg van, mindig azt hiszem hogy bántani fognak .. Ettől kene megszabadulnom, és rájönnöm, hogy ezt szimplán csak le kell tojni magasból , és hagyni , hogy leperegjen.. De az a gond , hogy 8 éven át ebben a terrorban éltem , és nem olyan könnyű ezt elfelejteni .. De kitartok, és mosolyogva állok a dolgokhoz! Ha valaki be akarna nekem szólni, vagy bármi Más, ra nézni és hagyni , hogy gyulolkodjon, majd tovább sétálni. Mert most jöttem ra, hogy a gyulolkodokkel nem szabad foglalkozni. Hagyni kell őket .

2020. nov. 26. 22:51
 9/12 anonim válasza:
100%
Hasonló cipőben járok, engem is elfog a szorongás ilyen helyzetekben és nekem is rengetegen mondták, hogy csak hagyjam leperegni a dolgokat de közel sem olyan egyszerű, mint kimondani. Én pszichológushoz járok és valamennyire elkezdett segíteni rajtam a terápia de még mindig nagyon az elején vagyok. Szerintem neked is jót tenne, ha szakemberrel beszélhetnél erről, vagy egy hasonló problémával rendelkező személlyel a jövőben. Ha tudnék, szívesen adnék jobb tanácsokat is, fel a fejjel! Megtudod csinálni❤️
2020. nov. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is sok sikert kívánok a továbbiakban! Megtudjuk csinálni , érzem !😊❤️
2020. nov. 29. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!