Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet a depressziót...

Hogyan lehet a depressziót otthon, orvos nélkül kezelni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a legtöbb ember az orvost tanácsolná először, de sajnos arra nincs elég pénzem. Mindig is lelkileg kicsit instabil voltam. Az utóbbi 3-4 évben pedig beleestem egy depresszióba(leginkább az utolsó 1,5 évben). Próbáltam segíteni magamon, rengeteg videót megnéztem (orvost helyettesítve) és próbáltam mozogni a szabadban. Viszont szeptember óta iszonyat mélyponton vagyok. Állandóan remeg a kezem, tördelem az ujjaimat (az a durva, hogy ha nem roppan ki, addig feszegetem amíg ki nem fog, akkor is, ha már fáj), mindig piszkálok valamit. A legapróbb/legjelentéktelenebb dolgokon rágódok és állandóan magamat hibáztatom mindenért. Sokszor csak 2-3 órákat alszok, mert hajnalig ezeken agyalok. Gyakran vannak itthon sírógörcseim, ilyenkor ütöm magam és tépem a hajam. Van, hogy napokig nem eszek, mert nem vagyok éhes/elfelejtem/bűntudatom lesz és arra gondolok, hogy ha még el is hízok, akkor még vékony se leszek. Ezt is elvesztem. Ráadásul mostanában agyilag se érzem magam toppon. Kávéfüggő is lettem, (amit most már próbálok visszafogni) napi 4 kávét ittam eddig. A családunkban sajnos rengeteg depressziós volt, sokan öngyilkosak is lettek. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nekem sose fordult meg a fejemben, de nem tenném meg a családommal. Szerintem sokszor, stresszhelyzetekben szokott pánikrohamom is lenni (bár ezt nem tudom, hogy lehet e annak nevezni). Ilyenkor még jobban remeg a kezem-lábam, gyorsan veszem a levegőt, az agyam letompul, sírhatnékom van és a szívverésem felgyorsul. Nem szeretek senkivel se az érzéseimről beszélni, mert olyankor is ezek a tünetek jelentkeznek és legszívesebben elfutnék. Most pályaválasztás előtt semmihez, ami érdekel, nem érzem magam elég jónak. Soha nem fogok semmire se jutni és fogalmam sincs mi lesz velem a jövőben, ha már 18 évesen így elcseszek mindig mindent. Mit lehetne tenni orvos és nagyobb pénzösszeg kiadása nélkül, hogy ezeket megszüntessem (vagy legalább enyhítsem)?

2020. nov. 27. 00:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Tévét kikapcsolni és elmenni otthonról akárhová.

Ez a krva covidhiszti és a maszkozás piszkosul nem használ neked, de ezzel ne is foglalkozz. Tisztán világosan a politikusok kúrják fel a saját érdekük szerint, mindenki más letojva, kihasználva, felhasználva, beáldozva.


Újítsd fel a lakást, rendezd át. életmódváltás a kulcs és csak te tehetsz érte

2020. nov. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Biztos nem emiatt alakult ki, mivel már előtte is voltak ezekhez hasonló tüneteim, csak az utóbbi időben éleződött ki. Illetve én próbálom magamat távol tartani ezektől (tévétől, politikától, vírusőrülettől). Betartom, amit mondanak és ennyi.

Mint fent is írtam, még diák vagyok, így szerencsére munkahelyemet se kellett elvesztem és hasonlók.

Szerintem az iskola, túlzott megfelelési vágy, a túlgondolás az oka az egésznek. Csak szeretném magamat helyrerázni, normalizálni.

Sokat gondoltam rá, hogy milyen jó lenne mondjuk egy évre eltűnni, de ez nem hinném, hogy megoldható.

De nagyon szépen köszönöm a választ! :)

2020. nov. 27. 00:24
 3/20 A kérdező kommentje:
Egyébként már az egész szobámat átalakítottam, de ez se sokat változtatott, csak talán 2 hétig. Próbálok kicsit egészségesebb lenni (futás, kávéfogyasztás csökkentése), de hosszútávon nem segített még. Abban a pillanatban, amikor ott vagyok jobb, de amint elkezdek gondolkodni (akarva-akaratlen), megint letargikus állapotba kerülök.
2020. nov. 27. 00:28
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer a pszichologus (jartam hozza 8 alkalmat es rendbejottem) azt mondta, hogy a gondolatok azok jonni fognak, ha tetszik ha nem. Ezek ellen nem tudsz mit tenni.


Amit tudsz tenni, az az, hogy milyen reakciot adsz ra. Jon a gondolat es te nem kategorizalod se pozitivba se negativba. Hogy ezt hogyan ered el, azt neked kell kitalalnod, de nalam mukodott a dolog.

2020. nov. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos ír beutalót, nem kell fizetni
2020. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2020. nov. 27. 01:01
 7/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek egy iskolapszichológus segítene? Van valakinek esetleg tapasztalata velük kapcsolatban?
2020. nov. 27. 01:19
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Próbáld meg nyugodtan. Azért van.
2020. nov. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

Iskolapszichológus, vagy SZTK, ezek ingyenesek.

Jobb időben elcsípni, amíg nem kerekedik rajtad felül. Én 3 éve vagyok pánikbeteg, gyógyszert szedek rá. Idén augusztusban volt szerintem a legmélyebb pontja ennek, eltemettük párom nagypapáját, elég hosszadalmas és stresszes küzdelem volt, a temetés után buktam ki, de vagy 2 héten keresztül szenvedés volt a puszta létezés is. Állandóan sírtam, nem bírtam irányítani, 16 órákat aludtam, enni nem ettem semmit, és állandóan tele volt a fejem mindenféle negatív gondolattal, nem bírtam nem az állapotomra figyelni. A szorongásos tünetek még dobtak a dolgon, ébredés után rögtön válltól-ujjakig, és combtól lábujjig lezsibbadtak a végtagjaim, és baromira égtek is. Nekem a gyógyszeremelés segített, teljesen máshogy látom magam körül a világot, máshogy ítélem meg a dolgokat, jó a hangulatom, motivált vagyok. Visszatért az étvágyam, emberi mennyiséget alszok, és újra emberként funkcionálok. Sose gondoltam volna, hogy a depi az ilyen, és lehet, hogy én még nem is voltam benne igazán mélyen.

2020. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad a saját élményeidet velem. :)

Te jártál előtte pszichológushoz? Milyen külső segítséget kaptál (ha kaptál)?

Vagy csak a gyógyszeres kezelés segített?

Ezt gondolom fel kell iratni, nem? Ha lehetne, én próbálnám gyógyszerek nélkül megoldani,de mostanában már nem tudok mit kezdeni magammal.

Teljesen elveszettnek érzem magam. A jövőmnek meg nem lesz értelme, mert nem jutok majd sehova (legalábbis ahova szeretnék), a körülöttem lévők pedig elérik a vágyaikat. Mert ők okosabbak, én meg egy rakás szerencsétleneség vagyok. Sokszor nem látom a létezésem értelmét, annyira újrakezdeném az egész életemet.

2020. nov. 27. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!