Hogyan aludjak?

Figyelt kérdés
3-4 eve keptelen vagyok aludni, max 2 naponta 4-5 orat. Alvasi paraliziS is elofordul, felek is elaludni. Szedtem altatot, nyugtatot , de 1 ev utan mar a duplajat kell szedjem. Alvas elott kenyszermozgasom van a labamba, szorongok. Voltam orvosnal, probaltam minden letezo modszert de semmi. Orvos kornyezetvaltozat javasolt, ezmiatt koltoztem, allast valtottam, de semmi javulas. Ezmelle altatokat irt fol. Volt hogy 81 orat ebren voltam, ott mar hanyas es egyeb tunetek elojottek, azthittem meghalok. Tudom hogy pszcihes alapu, mert ha bebaszok akkor egyperc alatt elalszom... de nem lehetek minden nap pias. Valaki segitsen mert igy mar egyszeruen nem birok elni. 25F

2020. nov. 29. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
7%

"de nem lehetek minden nap pias."

Pedig szerintem most is az vagy.

Majd próbáld meg józan állapotban, újra megfogalmazva feltenni a kérdést.

2020. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Ez biztos hogy valamilyen fajta szorongás miatt alakulhatott ki nálad mert alkoholra megoldódik és az alkohol az nagyon jó szorongás oldó. Antidepresszánsal próbálkoztak már? Nagyon nehéz beállíttani ahhoz hogy jó legyen de ha egyszer sikerül akkor teljes tünetmentességet lehet vele elérni.
2020. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
még nem próbáltam , de jó ötlet:)
2020. nov. 29. 16:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi váltotta ki? Azt kéne valahogy megszüntetni. Nekem akkor alakult ki, mikor szakítottam a párommal, egyre rosszabb állapotba kerültem, aztán 1 év múlva kibékültünk. Addigra fél altatót szedtem, igaz még mindig szedem, de sokkal jobban vagyok, minden más fizikai tünetem elmúlt, ami még volt a nem alváson kívül. Ja és nekem nem kellett emelni az altatón, 3 éve felet szedek. Szóval a kiváltó okot keresd meg és szüntesd meg, ha tudod.
2020. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt javasolnám, hogy keress fel egy pszichológust. Mivel pszichés alapú probléma, ezért simán segíthet rajtad. Meg kell találni a probléma gyökerét és orvosolni. Ebben segíthet egy pszichológus, aki nem mellesleg nem fog gyógyszerekkel kezelni, ugyanis az csak a tünetet kezeli. Pszichoterápia, azon belül a kognitív viselkedésterápia jelentős javulást eredményezhet a szorongás, valamint az alvászavarok leküzdésében. Nyugodtan nézz utána az interneten és keress fel egy szakembert, ha úgy gondolod. Emellett tudom még ajánlani a rendszeres meditációt, amelyek az alvást segítik elő.
2020. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:)
2020. nov. 30. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!