Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 évig tartó alkoholizálást...

3 évig tartó alkoholizálást hogyan lehet abbahagyni egyedül biztonságosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2017 októberétől 2020 augusztusáig napi 160-200g alkoholnak megfelelő mennyiséget fogyasztottam el ( 2 üveg bor, 2-3 sörrel ), utána fokozatosan egyre kevesebbet ittam, és az elmúlt 3 hónapban átlagban 100-115g közötti alkoholt fogyasztottam ( 1 üveg bor, 1-2 sör ), amit az utóbbi 2 hétben levittem 85-90g-ra ( napi 1 üveg bor ).

Pár napja kicsit émelygek, erősödtek kissé a szorongásos és pánik tüneteim. Kézremegésem szerencsére nincs, csak kicsit izgatottabb vagyok.

2013 óta szorongásos pánikbetegséggel kezelnek, amire Frontint szedek, napi 4 szemet a 0.25mg-osból.

Ezt a gyógyszert semmiképpen sem szeretném elhagyni, és kórházba nem szeretnék befeküdni.


Működhet az a módszer, hogy mondjuk 10 naponta megpróbálok 1 dl borral kevesebbet inni? Így 3 hónap alatt gyakorlatilag a napi 1 üveg bort teljesen letehetném. Bár ugye esetemet nehezíti, hogy frontint is szedek 2013 óta.


Gondolom 3 év ilyen szintű napi ivászat nyugtatóra, ha ilyen lassan csökkentenem az italt nem okozhat komolyabb gondot, vagy delírium tremenst.


Várom a válaszotokat.

35 éves, budapesti férfi vagyok.


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2020. dec. 1. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legalább egy névtelen vonalat nem ártana felhívnod ,vagy valami orvos válaszol rovatba kiírni a kérdést ,ha személyesen kizárt,hogy dokihoz menj .

Azért nem játék a masszív alkoholizmusról leállni ,főleg nyugtatókkal együtt,bajod is történhet ha rossz ütemben csökkented

2020. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Hagyd abba és akkor megszűnik inden bajod.
2020. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ma voltam tb alapú addiktológusnál, de ő rögtön lerakatná velem 1 perc alatt frontint és az alkoholt is és 4 fajta más gyógyszert kiírt, kemény mellékhatásúakat. Köztük 2 epilepszia ellenes, egy antipszichotikum és egy elenium nevű másik nyugtató... Ez utóbbitól meg nagyobb gondom lehet.

Viszont arra gondoltam, ha 3 hónap alatt óvatosan csökkenteném az alkoholt a meglévő nyugtató mennyiség mellett lehet e gondom. Lehet magán pszichiáterhez kellene elmennem az ügyben?

2020. dec. 1. 17:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, de én inkább a pszichiátriára befekvést javasolom. Kb 1 hét alatt tudnak lehozni, ebből általában 1-2 nap zárt osztály. És tudnak olyasmiben is segíteni mint AA csoportok a környéken stb.
2020. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb választ.

A hirtelen megvonás halálos delíriumot is okozhat kórházi körülmények között is, ezért nem mernék belevágni. Viszont a nagyon óvatos csökkentés ( 2-3 hónap alatt 80g alkohol, 1 üveg bor mennyiség ) gondolom nem okozhat delíriumot, ha heti 7-10g-al csökkentem a továbbiakban az italt.

2020. dec. 1. 17:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"A hirtelen megvonás halálos delíriumot is okozhat kórházi körülmények között is, ezért nem mernék belevágni."


Orvos vagyok, ez tipikusan úgy szokott kinézni, hogy a hajléktalan eltöri a bokáját, bekerül a traumatológiára, ott természetesen nem kap inni, de normálisan nincs is kezelve a megvonás és az alapból igen rossz llapotú beteg így tud meghalni.

A te eseted más lenne, gondolom, ha szilárdan elhatároztad, hogy leszoksz, sőt fokozatosan csökkenteni is tudtad akkor jó állapotú lehetsz, a pszichiátrián pedig a megvonást gyógyszeresen kezelik gyakorlatilag alkoholról átállítanak gyógyszerre azt pedig egyszerűbb utána csökkenteni. Nem szokott belőle probléma lenni.

2020. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatását.

Nekem megfelel jelenleg a 3 hónap alatti lassú letétel is tökéletes, pszichiátriára nem szeretnék befeküdni.

Ön, mint orvos azt mondja, ha heti 7 grammal csökkentem az italt a napi 4 x 0.25mg Frontin ( alprazolam ) dózis mellett, gyakorlatilag súlyosabb elvonás nem léphet fel akkor esetemben ilyen minimális csökkentés mellett?

2020. dec. 1. 18:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem. Csak 3 hónapon át szorongani fogsz.

Ó és ez nem orvos válaszol rovat, itt tegeződünk ha nem vaj. :-)

2020. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi! :D

Tehát akkor csak a szorongásom fog emelkedni. Hát nyilván az sem jó, de valahogy ki kell bekkelnem ezt a 3 hónapot, mellette igyekszem többet sportolni, jó filmeket nézni, és lehet napi szinten 30-40 perc meditáció sem ártana. :)

2020. dec. 1. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg érdemes lenne megkeresni valami segítő csoportot amikor jobb lesz a covid helyzet, hogy ne essél vissza.
2020. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!