Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a "súlypaplanokkal", súlyozott takarókkal? Tényleg könnyebben ment vele az elalvás? Mennyire volt nehéz megszokni? Érdemes ilyet vásárolni?

Figyelt kérdés
Pl. ilyen: [link]

2020. dec. 3. 13:12
 1/8 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Egy ismerôsôm vett magànak, mert hallotta, hogy jò hatàssal van szorongàsos betegségre, mert neki van ilyen néha ,- sajnos! Azt mon dta, hogy segitet neki, elôszôr nem érzet semmi vàlltozàst, aztàn kb 3 hét mulva érzte, hogy nem jôn rà annyira màr ez a rossz érzet!
2020. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem is hallottam erről, de azt tudom, hogy csakis olyan takaró alatt tudok aludni, aminek súlya van. Nyáron bajban is vagyok a könnyű nyári paplanokkal.

Tehát nagyon örülök, hogy rátaláltam a kérdésedre. Azt hiszem meg is van mit kérek karácsonyra :D

2020. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamikor tavasszal találtam egy ilyenre, nem nagyon értettem mire jó. Aztán most valahogy megint ráakadtam, belegondolva tényleg jó érzés lehet, én is nehezen alszom el meg rosszul is alszok sokszor. Lehet veszek egyet, de jobb lenne ha valaki tényleg ölelne egy takaró helyett.
2020. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Feleségemnek tervezek egy ilyet venni, mert nehezen alszik, szorong.

De nézem az IKEA oldalán, hogy van 6-8 és 10 kg-os. Fogalmam sincs, hogy eg ynormális paplan mennyire nehéz, szóval ha esetleg azóta lett tapasztalatotok a dologgal, meg tudnátok írni, hogy hány kg-os a tiétek? Feleségem 165 cm, kb 55 kg, szóval nem egy stramm teremtés, szóval összehasonlításként ez is jó lenne ha ezt is meg tudnátok írni.

Köszi!:)

2022. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még nincs súlypaplanom, de nagyon szemezek vele, mert nehézséget okoz néha az elalvás, és gyakran fel is ébredek. Olvasva az előnyeit, annyit kipróbáltam, hogy amikor a párom éjszakás magamra húzom az ő paplanját is pluszban, vagy ha itthon van, akkor egy vastagabb plédet, és javulás tapasztalható. Hamarabb ellazulok, és nem ébredek fel annyiszor. Persze ez nyáron nem valószínű, hogy működne. Ezért is szeretnék egy valódi súlypaplant, mert úgy látom, hogy ezek annak ellenére, hogy súlyosak, nem túl vastagok. 4/4 kérdésére válaszolva, én úgy láttam, hogy a normál paplanok töltősúlya 400 és 1500 gramm között mozog fajtától függően.
2022. okt. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Megrendeltem, most jött meg 10 perce.:D Elég menő, bár lehet gondok leszek a takaróhuzatba rakásával.

A mérete 150x200 cm, és 7 kg, de alig vastagabb egy pokrócnál, szóval lehet hajlamos lesz megtekeredni a huzatban. Elv lehet hozzá kapni külön huzatot amiben rögzíteni lehet a sarkakat, majd kitapasztaljuk. Nem tűnik túl melegnek, szerintem egy sima vékonyabb paplannal együtt használva fogja hozni azt a meleget amire egy tipikus fázos nőnek igénye lesz:D De cserébe ugye pont emiatt nyáron is használható.


Az ideális súlyozásról amúgy azt találtam, hogy a testsúly 8-12%-a ajánlott, vagy ökölszabályként simán a 10%-a. Kezdőknek lefelé kerekítve. Én persze nem tököltem és fölfelé kerekítettem, jó lesz az:D A 6 kg-t kevésnek találtam, a 8-at soknak, íg ylett a 7 kg. Nem akartam az,t hogy ha már kiadok 32ezret egy takaróért, akkor túl könnyűnek ítéltetik és nem elég hatékony. Majd meglátjuk.


Ha nem felejtem el, pár hét múlva írok majd, hogy milyen:)

2022. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6os vagyok, jah, ha nem írnék de valakit érdekel, nyugodtan írjon:D
2022. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6os vagyok, na, emlékeztettek privátban, úgyhogy írok:D


Működik a paplan:)

Van egy "betanuló" fázis, szóval először csak pár percre, fél órára lehet rajta az emberne a paplan. És tök indokolt, mert tényleg elég szokatlan az a súly.

De kb 1 héttel az elkezdése után már simán átaludhatod az éjszakát benne. És a feleségem, aki eléggé szorongós, rosszul alvó akkorákat horpaszt a paplan alatt, hogy az elképesztő:D Nagyon gyorsan elalszik és mélyen, pihentetőn alszik.


Ha viszont valamiért rendkívü zaklatott az ember, nem tud lenyugodni, frusztrált, akkor aznap ne használja, vagy legalábbis amíg le nem nyugszik a szokásos szintjéig, addig ne. Ekkor uyanis inkább arra hasonlít, mintha az ember menne valahova, de lefogják, nem engedik és ez csak növeli a tehetetlenség érzését stb... Szóval ilyenkor nincs megnyugtató hatása.


Összességében jó vásár volt. Drága volt, kb 35 rugó huzattal együtt, de szerintem megérte:)

2023. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!