Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni a korai...

Mit lehet tenni a korai ébredés ellen?

Figyelt kérdés

Akármikor lefekszem aludni az elalváshoz képest olyan minimum 5 de maximum 6,5 óra után felébredek, legtöbbször 6 óra körül alszom. Tulajdonképpen soha nem vagyok kipihent, csak azokat a ritka eseteket leszámítva, amikor még lefekvés előtt ilyen-olyan okokból valamiért sikerült 1-1,5 órát aludnom és később a szokásos 6 is megvolt. Régebben szinte perce pontosan 8 órát aludtam, akár mikor is aludtam el és minden nap tele voltam energiával. Már vagy 3 éve tart a 6órás alvások időszaka, de ez nem azaz élet ami korábban volt. A nap nagy részében olyan bágyadt sz*r vagyok :(


Mit tudnék tenni?


A mozgás pl erre nem jó, egyfelől megszokom, másfelől mindennap kellene csinálni, hogy ne az legyen, hogy egyik nap kialszom magam a másik nap meg el sem tudok aludni csak túl későn, mert nem volt ami aznap lefárasszon. Ha pedig minden nap mozgok, az egyértelműen tönkre teszi a testem, nem bírja a mindennapos mozgást. Sétáltam minden nap 1-1,5 órát, hogy legalább azzal fárasszam magam, de fizikai gondokat okozott.


Szóval tudnátok ebben tippet segítséget adni, hogy hogyan szokhatnék vissza a napi 8 óra körüli alvásra?



2020. dec. 7. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem valami nagyon rosszul van a fejeben!

Olyan nincs, hogy valakit "tönkretesz" a mindennapos mozgás, ez lenne ugyanis a természetes!

Éppen azt kellene bevezetni, hogy minden nap legalább egy órát sportolsz - ha a "sétálás" nem jó, akkor keress más mozgásformát.

Emellett gondolom, a lakásban is "jó meleget" tartasz, nem szellöztetsz, mert "bejön a hideg" - és utána csodálkozol, ha nem pihened ki magad.

Este lefekvés elött alaposan ki kellene szellöztetni és 18-20 foknál ne legyen több a szobában.

Este lefekvés elött legalább két órával ne egyél semmit, mert a nem megemésztett ételek miatt sem tud valaki mélyen aludni.

2020. dec. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne ragaszkodj ahhoz a gondolathoz, hogy kell a 8 óra alvás.

Van egy ismerősöm aki 3,5-4 órát alszik naponta, már évek óta, és elég neki.

Nem vagyunk egyformák, én 6,5-7 órát alszok, és elég, ha többet alszok, pl 8-9 órát, akkor eltompít, lustává tesz.

Alakítsd át a gondolkodásodat, fogadd el hogy ez elég, és akkor nem fogod azt hinni hogy kevés, és bágyadt vagy miatta.

2020. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És mikor van a tól-ig ?
2020. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Pár év éjszakázás és műszakolás után néha 3-4ora is elég, sőt kipihenten ébredek,energikusan. Ha többet alszok én is belustulok, és nem vagyok kipihentebb. Szóval az elsőnek adok igazat: Érezd mi az ami jó Neked, amitől nem vagy fáradt a teendőid közben, és lendületesen végzed a dolgod.

Minden jót kívánok!:)

2020. dec. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja és Kóborló1-nek is ;)
2020. dec. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!