Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyobb fehérvérsejt szám...

Nagyobb fehérvérsejt szám emelkedés a vérképben, két hete gyengeség, fáradtság mitől lehet?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, voltam covid PCR teszten is a héten, negatív lett szerencsére.

Három éve kezelték az egyik felső fogamat, gyökérkezelés volt, és a tükörben nézve ilyen sárgásnak látszik a fognyak.


Az 1 hetes vérképembe ezek az értékek térnek el:


Fehérvérsejtszám: 4,00 - 10,00 14,50 *

Limfocita ( abszolut ): 0,80 - 4,00 5,46 *

Monocita ( abszolut ): 0,12 - 0,80 1,30 *

Neutrofil ( abszolut ): 2,00 - 7,00 7,48 *

Monocita ( % ): 2 - 8 9% *


Mitől lehetnek ilyen szinten megemelkedve ezek az értékek? Különösen az össz fehérvérsejt szám?

Ilyen esetben mit tanácsoltok, minél előbbi fogászati kontroll, és esetleg érdemes lenne elmennem egy garatból és orrváladékból végzett aerob és anaerob baktérium tenyésztésre?



2020. dec. 12. 12:52
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Édesanyám és anyai ágon nagyon sokan... :(

De egyik sem leukémiás volt.

2020. dec. 19. 12:24
 22/39 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam kontroll vérvételen, sajnos továbbra is emelkedettek az értékek, a monocita igaz azóta csökkent, a neutrofil normál tartományba került, a neutrofil % viszont kissé csökkent, a limfocita viszont tovább növekedett...


Fehérvérsejtszám: 4,00 - 10,00 13,60 *


Limfocita ( abszolut ): 0,80 - 4,00 5,73 *


Monocita ( abszolut ): 0,12 - 0,80 1,13 *


Neutrofil ( % ): 50 - 70 48% *


Limfocita ( % ): 20 - 40 42% *


Teljesen tanácstalanok vagyunk a háziorvossal. Enyhe fogíny gyulladás nem okozhatja ezt biztosan a gyökérkezelt fognál? Vírusfertőzés fennállása hőemelkedés nélkül gondolom kizárt egy hónapja. Nagyon remélem, hogy nem kezdődő leukémia lesz.

2021. jan. 7. 01:49
 23/39 A kérdező kommentje:

Közben megjártam fogászatot is, alsó fogsornál van egy lukas fogam, de a fiatal fogorvosom szerint ez nem okozhatja a csillagozott értékeket.

Van még valami ötletetek? Vagy tb alapon háziorvosnál próbáljak meg kiharcolni egy teljes baktérium, vírus és gomba szerológiát?

2021. jan. 14. 12:45
 24/39 anonim ***** válasza:
Ezek még nem nagy eltérések, egyáltalán, de egy kontrollt csináltass pár héten belül.
2021. ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
iyen eredményekre egy hematológus nagy eséllyel azt mondja, hogy jók
2021. ápr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
ha nem növekszik akkor feleleges ilyen eredmények mellett teljes vizsgálat
2021. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Ha leukémiád van és ugyanabban a laborból volt a második eredményed, akkor nem csökken a fvs-szám.
2021. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderült azóta valami? Milyenek az eredményeid? Egyébként nekem a fehérvérsejtekkel szintén van egy kis problémám. Tartományon belül van az összes értékem (pl össz fehérvérsejt 8.1G/l), viszont a %-os arány nem stimmel. El van tolódva a limfocita felé de már másfél éve minimum. A háziorvos szerint, krónikus fertőzés okozza, ami már tüneteket nem okoz, viszont a szervezetben lappang. A napokban kapok erre valamilyen kezelést.
2021. ápr. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb hozzászólást. Nekem volt a múltban lezajlott mononukleózis fertőzésem, lehet talán az okozza. Azóta is 13 körül van a fehérvérsejtem, és már a vörösvértesteknél is van némi emelkedés. Nem tudni mi lehet, bízom benne nem leukémia.
2021. máj. 5. 14:44
 30/39 anonim ***** válasza:
Azért az csak nem. Viszont a háziorvosod nem akar elküldeni hematológiára? Biztos ami biztos alapon. Én írtam a #28-as hozzászólást, és nekem pl a vörösvérsejtjeim mind a normál tartományban vannak, valamint a limfocita és neutrofil darabszám is, csak mint írtam el van tolódva az előbbi felé, tehát a limfocita 53.4% (40% a max), a neutrofil meg csak 35.5% (46% a minimum). Ezen kívül más eltérésem nincs, és mar így is el akart küldeni a háziorvosom hematológiára, de hozzátette hogy ezekkel az eredményekkel ott körberöhögnek. Ekkor mondtam neki, hogy inkább várjunk nyárig. Attól még rendes volt, hogy felajánlotta. Szerintem egy ilyen kivizsgálás ott neked sem ártana.
2021. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!