Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rosszul leszek a fájdalomtól?...

Rosszul leszek a fájdalomtól? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha véletlenül megég a kezem főzés közben, vagy belerúgok az asztal sarkába, akkor nem az a reakcióm, hogy ordítok, vagy anyázok. Csak rosszul leszek. Elkezdek szédülni, meg kiráz a hideg, hányingerem lesz. Ezzel mit lehet tenni? Ez szerintem nem normális.

2021. jan. 14. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mindenesetre fura. De lehet, hogy ha elkezdenél ordítani, vagy káromkodni, akkor az segítene feloldani a fájdalom okozta sokkot, és nem lennél rosszul.
2021. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Megkérdezhetsz erről egy orvost, de szerintem te egyszerűen ilyen alkat vagy. Esetleg egy pszichlógussal elbeszélgethetsz arról, hogy nincs-e mögötte valami félelmed, egy betemetett emlék ami ilyenkor nem is tudatosan előjön vagy ilyesmi... De ha nem erről van szó, akkor szerintem csak annyi lesz a megoldás, hogy számítasz erre a reackiódra, és ha ilyen van, akkor gyorsan leülsz, nehogy összeess vagy valami, eszel egy kocka csokit vagy amitől jobban leszel (a cukros édesség a legtöbb ilyen - akár lelki eredetű - rosszulléten gyorsan segít).
2021. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Amugy ez is normalis. Csak masok eros idegfajdalomtol szoktak akar hanyni is. Migren, idegzsaba, gerincserv, eros fogfajas.
2021. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként el még nem ájultam, szerencsére. Megpróbálok akkor káromkodni, hátha az segít. Erős fájdalom még sose ért, de félek tőle emiatt. Ha ilyen alkat vagyok, akkor azzal nem lehet mit tenni?
2021. jan. 14. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, azért h beütöd a lábujjad az nagyon alacsony fájdalomszintnek felel meg, köze sincs egy erős migrénhez.

Kérdezd meg a háziorvosod, ő majd küld valahova ha szükséges. Kitartás!

2021. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként nagyon utálom ezt magamban. :(
2021. jan. 14. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Hát sajnos ez van :-( Mindenkinek megvan a maga keresztje. De teljesen megértem, hogy elég bosszantó ez neked.
2021. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy most jut eszembe, hogy olvastam olyasmit, hogy azért lesznek egyesek rosszul a fájdalomtól, mert a szervezet védekező reakcióként lecsökkenti a vérnyomást. Mert a fájdalmat sérülésként azonosítja, és így akarja megelőzni, hogy elvérezz. Ha egyszer lesz egy súlyos, vérző sebed, lehet ezért fogod túlélni :-) Szóval ez ilyen evolúciós maradvány.
2021. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ohh hogy mik vannak. :) Remélem azért sikerül rajta picit javítani.
2021. jan. 14. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!