Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mire utalhat ez a szorongás?...

Mire utalhat ez a szorongás? Régen is volt. Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ideje stresszesebb lett az életem. Még tavaly kezdődött hogy rájöttem az életem kicsit kilátástalan, és hogy nem sok mindent adott meg az élet, és kevés ember volt mellettem, önmagában még talán nem jelentene semmit, de jött az életembe egy lány, akiről úgy gondolom hogy nem csak egy jelent ami most van, hanem az életem is eltudnám képzelni, már lassan másfél éve tartom magamban, talán könnyebb hogy zenéket és verseket írok neki, beszélgetek vele, mondhatom hogy jóba vagyok vele, de egyszerűen nem mondhatom el neki bizonyos dolgok miatt és így nagyon nehéz, ha elutasítana nem is tudom mi lenne, lehet hogy sejti hogy mit érzek, amióta ismerem azóta kedvelem lássan másfél éve, akkor kezdtem el dolgozni. Ez a stressz vagy nem is tudom minek nevezzem, tavaly márciusban jelentkezett elsőnek, aztán egyre több olyan problémám van ami miatt nem mondhatom el neki, akarok rajta változtatni, lehet is, csak hosszú idő, és munka mellett még nehezebb, most az egyik fő bajom hogy amióta rájöttem pár dologra, néha nehezebben tudok aludni, főleg éjszakás után, most is 11 órakor riadtam fel, ilyen szorongó érzés tört rám, mellkasomnál éreztem valamit, ilyen talán lehet régen is volt amikor teljesen jól voltam, de akkor nem volt a stressz és néha magamnak nyomtam ébresztőt hogy keltsen fel mert megyek valahova, de volt hogy délután 4-ig simán aludtam tovább, miközben ezt írom teljesen elmúlt ez az érzés, szeptemberben voltam vérvételen, Vérvétel résznél: haemoglobin, haematokrit, MCV, NRBC, Segment, Lymphocyta

INR

pH,Fajsúly

ezek vannak csillaggal jelölve, nem tudom hogy ennek lehet valami köze én nem értek ezekhez, most elmúlt ami volt velem, de sokáig nem tudom mi lesz így hogy nem tudom magam kipihenni, szinte mindig karikásak a szemeim, délutánosban sokáig alszok és kevés időm van ami ellen tenni akarok, stressz vagy pánik lehetett velem azt nem tudom, de egy ideje nem volt, az elmúlt időben mivel idősebb lettem, anyum mondott el dolgokat, amiket már valahogy átvészeltem, talán ez után is jött ki minden, nem volt valami jó életem eddig, de ez még jobban rátett, jelenleg egy gyárban dolgozok, nem rossz fizetéssel, de tennem kell érte hogy más legyen, és gyerekkoromban eléggé el lettem hanyagolva, így tanulásban is lemaradtam, ez nagyon nehéz lenne elmondani egy lánynak aki tetszik, meg aki mellett úgy érzem újrakezdhetem az életem, céljaim vannak, csak nincs semmi támasz, tudom hogy milyen a személye, és kevés ilyen lány van,van bennünkközös dolgok.

Akkor van ez a szorongó érzés amikor egyedül vagyok, általános suliba is ez volt reggelente, fel keltem, tiszta hideg van a házban, mivel anya dolgozott, felkeltem és néztem magam elé teljesen riadtan, aztán elkészültem és a suliban az óra előtt már elmúlt, másodikas koromig volt egy kis segítségem, anya volt élettársa segített a tanulásban, de tanulás közben féltem, délután ahogy haza értem, mindig estig kellett tanulni és már rettegtem tőle, és amikor egyedül vagyok, vagy munka után itthon tanulok, sokszor félve ülök le elé, és az kering bennem hogy egyedül vagyok itthon, és tanulni kell ha akarom vinni valamire, de néha nehéz megindulni és messze van még a vége, majd akarok segítséget kérni amikor már úgy érzem nem lesz szégyen, de addig valahogy nekem kellene kitartani, és tudom hogy nem vagyok okos ember, mivel kevés figyeltem kaptam és nem volt kitől tanulni, és lemaradtam, amióta írok zenéket az sok változást hozott, de elsősorban essemm zenei ami tartja benne az erőt. Ez a szorongás ami sokszor van hogy megfog, úgy érzem ha ez a pár dolog változna, legalább tanulásban előre jutni, itthon se jó a helyzet, anyagilag régen nem álltunk jól, és tenni kell érte hogy otthonosabb legyen,csak sajnos nekem nem volt eszem, kaptam egy laptopot 5. osztályos koromban aztán függő lettem, 4. Osztályos koromig jó jegyeim voltak, de a tanulás nem ment olyan jól, és különösebben senki nem figyelt rám.

Egyik fő hibám hogy a szövegértés és az értelmezés ami nem megy, mindig neten rá kell keresnem egy adott szóra, jelentésre és olvasnom róla, néha van amikor nem értem egy szöveg lényegét, de sokszor van hogy egy adott szónak a jelentését nem tudom, úgy érzem ez a kérdést ki kellett írnom, bár olvastam olyat is hogy valaki kiskorában el lett szakítva az iskolától és élete végén leérettségizett, nekem az nagy motivációt adott. De sokszor amikor volt suli láttam hogy sokan, unokatestvérem is hogy suli után tiszta fáradt, fizikai munka után ez még nehezen, lehet váltani kellene később, vagy a cégen belül egy olyan helyre menni ami nem annyira megerőltető, mivel ytn fent vannak a tananyagok munka közben tudom hallgatni, így is rögzül, de ezt nem tudom meddig lehetne önerőből, de ha változást akarok akkor kénytelen leszek, nem érzem hogy képtelen lennék rá, szégyellni szégyellem, ha egyszer ezen túl leszek, nem tudom mennyi sérelem maradna, vagy hogy lelkileg hogy legyek erősebb ezekben az időkben. De van mit ennem, van ház a fejem felett, és lett egy igaz barátom, és munkám, nem lehetek hálátlan.



2021. jan. 19. 13:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom hosszú lett, próbáltam aludni, de újra felkeltem és rám tört az a szorongó érzés, nem tudom mi van, tanulni is szeretnék, mert kell, de félek belekezdeni, van 5 órám csinálni valamit, de nem bírom társaság nélkül, talán mert nincs több szabadidőm, de bevallom félek is, most mi lesz az eredmény, meg hogy ez mennyi idő lesz, pénzből élünk, de nem mindegy hogy, idén kinéztem volna egy új meló, vagyis a volt gyakorlati helyem, nem túl jó, de reggel 7-re kell be menni és estig lett volna egy csomó időm,ebben bíztam, de kevesebb órákat írnak be, és feketén fizettek, most bejelentve alig kapnak, persze ha lesz változás akkor biztos nyugodtabb leszek, meló, vagy buszozás közben is többször tervezem ezt a tanulást, aztán van amikor eljutok odáig, de közben tart ez a szorongás, ez nem kellene kivizsgálni? De azt vettem észre hogy pl: van listám, hogy ma szobába rendet teszek, és akkor is rám jön ez, nem vagyok nyugodt, és jön ez hogy majd hétvégén. Hétvégre hagyom a rend rakást akkor nyugodt vagyok, hétvégente nem szoktam szorongani, azóta kelek fel alvás után és tör rám a szorongás amióta tudatomban van hogy tanulni kell és hogy munka mellett ez nekem egy nagy kihívás lesz.
2021. jan. 19. 16:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a helyedben lennék mindenképpen keresnék egy pszichológust akivel át beszélhetném a problémáimat.

Többször átolvastam amit írtál mert nem egészen érthető a számomra.

Van egy lány az életedben aki fontos neked. Nem értem miért nem beszélgetsz vele a félelmeidről? Gondolom megértene és segíthetne neked. Nem lehet mindig szorongani, van úgy hogy nyitni kell a másik felé. Nem kell szégyellni ha bizonytalan vagy.

Nem tudhatom milyen gyermekkorod volt, csak sejtem hogy adódtak problémák bőven. Ezeket is fel kell dolgozni ahhoz hogy tovább tudj lépni.

Azt látom szeretnél tanulni munka mellett. Ez nagyon jó, de hatékony csak úgy lesz ha megtanulod helyesen beosztani az idődet. Erre a célra megfelelő ha tényleg készítesz egy beosztást amihez tartod magad.

Leírásod alapján fáradt lehetsz ami ráadásul összefügg a szorongásoddal.

Mindenképpen keres egy szakembert mert nem egy egyszerű eset a te történeted.

2021. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vashiány
2021. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!