Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Olyan van, hogy valaki stressz...

Olyan van, hogy valaki stressztől betegség tüneteit produkálja?

Figyelt kérdés

Holnap van egy fontos (munkahelyi) vizsgám. Napok óta a felkészülés körül forgok. A mai nap még fontos lenne, hogy minden anyagot át tudjak nézni, de egyszerűen kivagyok.


A fejem reggel óta hasogat, pedig gyógyszert vettem már be rá. De olyan szinten, hogy szédelgek, összefolynak a betűk, fel se fogom a kérdéseket, és azt is elrontom, amit tudok.

Plusz mintha valami hőemelkedésem is lenne, bár ebben nem vagyok biztos, alapból magasabb szokott lenni a testhőm.


Létezne, hogy a tanulás miatti stresszre reagál így a szervezetem? Vagy csak ennyire szerencsétlen lennék, hogy pont a "nagy napra" leszek beteg? :/


2021. jan. 20. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, akár bele is lehet halni. A stressz az nem egy hobbi, komoly élettani folyamatok zajlanak alatta, ami az egész szervezetre hatással van. Biztos hallottál már az infarktusról vagy az agyvérzésről. Van még pár ilyen.
2021. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Simán, én fulladni szoktam, szédülni, hányni

Ha hosszú ideig vagy komoly stresszbe abból nagy bajok lehetnek

Plusz fogyás/hízás, könnyebben betegszel meg, legyengül ah immunrendszered, alvászaravok, felborulhat a bioritmusod, hajhullás stb stb

Kinek mi

2021. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én annyira stresszeltem, szorongtam anno, hogy pszichiátriára be kellett feküdnöm, ahol elkezdték a gyógyszeres kezelést beállítani. Muszáj voltam már gyógyszereket szedni, mert elviselhetetlenek voltak az idegrendszeri tüneteim. Leálltam a gyógyszerekkel, mert rosszakat olvastam róluk, de be kell látnom, hogy nekem nem mennek gyógyszer nélkül a mindennapok. Bele tudok betegedni szó szerint a szorongásba. Ezt csak azért meséltem el, hogy a stressz, szorongás tud pokoli is lenni.
2021. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!