Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fiatalon lábdagadás?

Fiatalon lábdagadás?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és frissdiplomás, irodában dolgozom.

Ma 6 órán áz a gép előtt ültem az irodában és annyi dolgom volt,hogy úgymond elfelejtettem felállni.

Majd amikor felálltam 6 óra folyamatos ülés után, annyira fel voltak dagadva a lábujjaim,hogy alig tudtam járni,ilyen párnás volt. A lábszáram is.

Amikor hazaértem,után vízszintesen legeküdtem és 1-2 óra alatt elmúlt.

Ez normális?

23L



2021. jan. 26. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

nirmális

Időnként állj fel azért 1-1 percre legalább.

Érdemes minél gyakrabban felállni és legalább pár másodpercig mozogni kicsit, kis séta a szobában, guggolás, kézenállás, akármi, csak jót tesz

2021. jan. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen attól függ milyen mértékű. Érdemes megnézni, hogy ujjbenyomatot tartó-e az ödéma, illetve meg kell hallgatni a szívet, esetleg echo jöhet szóba, ha hallható zörej, de valószínűleg nem ilyen eredetű a probléma ilyen fiatalon. Testmozgással megelőzhető, ahogy az első válaszoló is írja. Szóba jöhet labor is, főként, ha más tünet is van.
2021. jan. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Látom, le lettem pontozva. Akkor pontosítok:

Nem normális, és ne állj fel soha munka közben, hanem maradj ülve végig.

Remélem, így már jó lesz, mehet a felpontozás!

(Csak megjegyzem, nekem is volt hasonló sok üléstől, de nem akartam kisregényt írni.)

2021. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én nem pontoztam le senkit.

2021. jan. 28. 01:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
azóta nem jött elő újra?
2021. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem
2021. jan. 30. 13:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Meg kell nézetni a vesédet, szívedet. A dagadás nem egyszerű vérkeringési probléma következménye, bármennyit is ülsz. Fiatal vagy még ahhoz. Mindenesetre óránként állj fel és sétálgass egy kicsit, ha van lehetőséged rá, kis tornázgatás sem ártana.
2021. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!