Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy okosóra segítene rájönni...

Egy okosóra segítene rájönni miért kelek fel többször ékszakánként?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éves koromra tudol visszaemlékezni alvás terén, de azóta egyhuzamban nem aludtam végig éjszakát csak talán nagyon ritkán. Legalább 2x, de mostanában 3x,4x is felébredek. Utána elmegyem wcre, de nem igazán pisilek sokat. Inkább csak zavar, ha érzem kicsit is kell,utána tudok visszaaludni. Urulógus szerint prosztata oké.

Most új munkahelyem van, jelenleg oktatás 3. napja jön. Nagyon tetszik a munka/munkahely eddig. Itt végre jól érzem magam. De nem értem miért alszom akkor szarul. Hallottam, hogy az okosórák, karkötők monitorozzák az alvást talán látszódna vmi.



2021. jan. 26. 06:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásért, sietek és nem olvastam át.
2021. jan. 26. 06:32
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Annyi látszódna, hogy felébredtél... és hogy x percig ébren voltál. Ennyi, és nem több.

Azt, hogy MIÉRT voltál ébren, azt orvossal kellene megbeszélni, és kivizsgálni, mert n agyon sok - akár lelki, akár fizikai - oka lehet.

2021. jan. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ahhoz nem kell óra, hogy érezzem mennyi időt nem aludtam. Ha lemegy ez a covid, utána elnézek egy dokihoz.

Amúgy ha a 8 órát összehozom, megszakításokkal is kipihentnek érzem magam.

2021. jan. 26. 07:00
 4/10 anonim ***** válasza:
A te problémádon nem segítene az okosóra.
2021. jan. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3 ha kipihenten ébredsz, nincs semmi gond az alvásoddal. Viszont az én okosórám alvásmonitorozik, és ott fázisokra bontja, részletezi hogy mikor meddig volt mélyalvás, rem alvás, szundítás, és ezek százalékos arányaiban ad egy pontszámot az egész éjjeli alvásra. Ez annyiban jó, hogy tudom mennyi volt a mélyalvás, és közben a pulzus.
2021. jan. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Alváslaborba kell menned.
2021. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Okosóra, amit ilyen szempontból pontosnak tartanak, 30 ezer felett van és azt is csak aktigráf szempontjából tartják pontosnak. Azt, hogy miért ébredtél fel, nem feltétlenül mutatná ki, te meg kidobtál egy csomó pénzt, csak erre...

Háziorvosnak számolj be tüneteidről, kérj beutalót egy hozzád közeli alváscentrumba, hogy alvásvizsgálaton kiderüljön problémád. Itt találsz információkat:

[link]

2021. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Miért kelsz fel még az orvos sem tudja megmondani. Az okosóra részletezi az alvásfázisokat és azt tudja monitorozni mikor vagy ébren. Ha kb. ugyanakkor ébredsz fel minden éjjel akkor az összefüggésben lehet valamelyik belső szerveddel. [link]
2021. jan. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Alvásvizsgálaton sokminden elektródákkal van monitorozva, szervi működéseket (pl. szívritmus) meg alvásfázisokat néznek, ott kiderülhet.
2021. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos okos óra nem tud ebben segíteni, mint a többiek is mondták.


Amit tudsz csinálni (amíg nem tudsz elmenni orvoshoz), az az, hogy kísérletezel. Tarts egy naplót, ahol leírod és megfigyeled a dolgokat, és mindig csak egy dolgot változtass meg 2-3 napig minimum és nézd, hogyan hat rád.


Ilyen dolgokra gondolok, hogy: mit eszel vacsorára? Mikor iszol vizet utoljára? Alvás előtt mennyivel teszed le a kék-fényes elektronikus dolgokat? Próbálj meditálni. Stb stb


És mindegyiknél figyeld meg, hogy hogyan érzed magad, mennyiszer ébredtél fel, milyen gyorsan aludtál el és keltél fel stb


Nem tudom, hogy segíteni fog-e, de lehet, hogy találsz valamit, ami befolyásolja az alvásodat.

2021. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!