Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez, egyre gyakrabban?

Mi lehet ez, egyre gyakrabban?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 16:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Egyre fáradtabbnak, kimerültebbnek, erőtlenebbnek érzem magam.

Vérnyomást szoktam mérni (szedek rá már 20 éve gyógyszert, magas vérnyomásra). Ahogy mérem, alacsony, mindkét érték, már kb. egy hónapja. A pulzus is 58-62 között.

A íróasztalnál majdnem elalszom, kezeimben-lábaimban ólomsúly, és szédülök. És ez egyre gyakrabban így van, ha pedig így van, fél napig tart kb. Mi lehet?

N/44

2021. jan. 27. 16:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így is szeded a gyógyszert? Ha igen, lehet az a baj és attól túl alacsony.

Általánosabb indok lehet az, hogy valóban kimerült vagy és ha nem alszol eleget vagy csak nem alszol jól, akkor nem tudod kipihenni magad.

Hiánybetegségre is utalhat a fáradékonyság. Fordulj orvoshoz vele, ő tudna biztosat mondani.

2021. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es, köszönöm.

Igen, most is szedem, sőt a béta blokkolót is. Amikor szóba hozom, a körzeti belém fojtja a szót, hogy "a felírt gyógyszereket szedni kell."

Már arra is gondoltam, hogy amikor szedni kezdtem a vérnyomáscsökkentőket, elég stresszes, sőt kifejezetten idegtépő élethelyzetben voltam. Ez aztán lenyugodott. Persze van a munkám, napi készülést igényel, de más, napi idegeimen táncolás nincs (családi körülmények jól változtak). Lehet, hogy nincs is, ami "szinten tartja" az idegeskedést, talán ezért is nyugodott le a vérnyomás/szív is.

Vitamint rengeteget szedek (de persze lehet, hogy pont nem olyat, mint kellene).

Igazad van, szerintem dokihoz megyek vele (csak menne le már ez a hülye covid időszak.)

2021. jan. 27. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az simán lehet, hogy akkor a túl sok stressztől volt magas a vérnyomásod, de amúgy nincs semmi probléma, ami miatt kéne rá gyógyszer. És mivel még mindig szeded, előfordulhat, hogy most meg pont ez okozza a problémát. Azt persze nem mondom, hogy orvosi vélemény nélkül hagyd abba, de leközelebb ne hagyd magad lerázni, igenis vizsgálják felül.
2021. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Naponta mérd meg háromszor egy hétig és írd fel az értékeket, ha mindig ennyire alacsony, akkor lehet kisebb adag vérnyomáscsökkentő kell, mutasd meg az értékeket az orvosodnak.
2021. jan. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok segítséget:)
2021. jan. 28. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!