Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lassan 3 hete 4-5 órákat...

Lassan 3 hete 4-5 órákat tudok csak aludni szorongás miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves férfi vagyok, sajnos egy 6 éves párkapcsolatomnak lett vége egy hónappal ezelőtt, lassan már 3. hete nem tudok többet aludni 4-5 óránál. Egyszerűen kipattan a szemem, jönnek a gondolatok, érzések, és nyugtatóval sem bírok visszaaludni.

2013 óta pánikbetegségre napi 3 x 0.5mg frontint szedek.

Megébredés után hiába veszek be egy + 0.5mg-osnak a felét, egyszerűen nem bírok visszaaludni.

Két napja már sokszor beszédem is megakad, fáradt vagyok, de mégis megébredek mindig 4-5 óra alvás után.

Mi tévő legyek? Remélem nem fogok meghalni, ha még hetekig így menni, vagy nem lesz komolyabb egészségügyi károsodásom.

Már kezd a munkámra is ( Home Officeból végzem ) kihatással lenni a kialvatlanság.


Köszönöm a segítségeteket!



2021. febr. 2. 17:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
A pszichológus/pszichiáter nem segít?
2021. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
34%
Szia! Én is sokszor nehezen alszom el, de akkor amikor nem telefonozok elalvás előtt akkor sokkal gyorsabban megy.. szerintem elalvás előtt próbálj meg mindent átgondolni, hogy már azután ne kelljen emiatt gondolkoznod. Még ami nekem nagyon sokat segített az az agykontroll tanfolyam elvégzése. Azóta sokkal nyugottabb és frissebb vagyok. Szerintem nézzél utána, és ha úgy gondolod, hogy segítene, akkor végezd el te is :)
2021. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! :)

1-es válaszoló, tb alapon pszichiáterhez csak március elejére van időpontom sajnos.

2021. febr. 2. 17:25
 4/24 anonim ***** válasza:
34%

3: Telefonon kérdezd akkor, és gyógyszerészt is kérdezhetsz.

Addig vegyél Nervenpflege tablettát, DM-ben a legolcsóbb talán, és alvás előtt vegyél be párat. Nyugtató teával is próbálkozhatsz, nyugtató fürdő, esetleg melatonin, az gyógyszertárban van.

2021. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
Minőségi CBD olajokkal is próbálkozhatsz, a környezetemben sok embernek segített már.
2021. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a Nervenpfleget mindenképpen megnézem első körben. Egyébként, ha még 2-3 hétig így menne napi szinten ez a 4 óra körüli alvás lehetne belőle komolyabb gondom? Vagy ennyi idő alatt még nem?
2021. febr. 2. 18:18
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
A Frontin emeli a kortizolstintet. A kortizol pedig egy stresszhormon, az alvásért felelős melatonin antagonistája.
2021. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Eddig kiválóan tudtam vele aludni Miquel, 2013 óta szedem a pánikra. Mióta vége lett 6 éves kapcsolatomnak azóta jött elő ez az alvászavar.
2021. febr. 2. 18:21
 9/24 A kérdező kommentje:

Lehet meg kellene próbálnom egy melatonin kiegészítőt? Úgy tudom az viszont képes lehet szívritmus zavart is okozni.

Ha még 2-3 hétig ilyen 4 órákat aludnék átlagban lehetnek komolyabb egészségügyi gondjaim? Gondolom ennyitől még nem fogok meghalni.

2021. febr. 2. 18:22
 10/24 anonim ***** válasza:
34%

Meghalni nem fogsz, de produktivan dolgozni se, az biztos.

A nervenpflege tenyleg jó, ill. ha nem segít, a hàziorvossal is tudsz beszélni gyógyszer -ügyben. Szinte biztos vagyok abban, h alvászavarra ő is írhat gyógyszert.

2021. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!