Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Koffeintúladagolásom volt,...

MagyarEmber18 kérdése:

Koffeintúladagolásom volt, lehet bajom?

Figyelt kérdés

Tegnap este kissé túladagoltam a koffeint, nagyjából fél liter kávét ittam meg 10 perc alatt. Egy órára rá azt éreztem, hogy zsibbad mindenem, az állkapcsom, a kezeim, a lábam, görcs szerű zsibbadás volt a mellkasomban, egyszer gyorsan vert a szívem, egyszer lassan, szédültem, hányingerem volt egy minimálisan, és pánikszerűen járkáltam oda vissza, de ösztönösen, adrenalin szintem az egekben volt, és remegett mindenem. Utána el tudtam aludni, de csak 3 órát aludtam. Elalvás előtt szédültem, és zsibbadt a mellkasom. Reggel nem éreztem semmit, egészen egy fél óráig. Utána újra enyhe zsibbadást éreztem a mellkasomban, és kissé gyengének éreztem magam. Most, 19 óra elteltével minimálisan még mindig zsibbad a mellkasom, a szívem oldalán.


Vérnyomásom kora reggel 132/56 volt.


Menjek el orvoshoz?



2021. febr. 2. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Fél liter kávétól túladagolás? Milyen kávét iszol? A koffein felezése ideje, ha jól tudom, 3-4 óra, tehát 8, max. 16 óra alatt teljesen kiürül a szervezetből.
2021. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak gondolom, hogy attól volt.
2021. febr. 2. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
A túladagolás kb. 1g koffeintől kezdődik, ami kb. 15-20 presszó. Tehát milyen kávé volt?
2021. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs. Munkatársamtól kaptam, és egy kis fél literes üvegben volt tele. Elvileg valami erős kávé volt, de pontosan milyen, azt nem tudom. A tünetek voltak érdekesek inkább.
2021. febr. 2. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megtudod, írd meg légyszi, imádom az erős kávékat. Fogyassz sok vizet, ha túladagolás volt, nem lesz bajod.
2021. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A tünetek arra mutatnak? Nekem kicsit furcsa volt. Leginkább az, hogy még mindig érzek kis zsibbadást a mellkasom baloldalán.
2021. febr. 2. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, túladagolásos tünetek.
2021. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Bocsi a késői válasz miatt. Elvileg valami ultra erős török cucc volt. És amit megittam az 800mg koffein volt körülbelül.
2021. dec. 18. 23:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!