Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek az gond, ha ki...

Szerintetek az gond, ha ki tudom tapintani a lágyéki nyirokcsomóm? (úgy emlékszem, hogy mindig is ki tudtam), de nem vagyok biztod benne.

Figyelt kérdés
Elég durván hipochonder vagyok és már megástam a síromat kb, mert azt olvastsm, hogy nem szabadna hogy kitapintható legyen. Szerintetek?

2021. febr. 8. 04:03
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
De kitapintható, ha pl. vékony valaki, vagy nagyon keresgeti és állandóan nyomkodja, előbb-utóbb tapintani fogja.
2021. febr. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
160cm vagyok és 48-50kg. Remélem az vékonynak számít
2021. febr. 8. 07:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kitapintható régóta, tehát amióta 1x kitapintottam azóta mindig ki tudok tapintani, különösen 2-2 csomót mindkét oldalon szimmetrikusan.


Egyenként én egyoldalú duzzadt nyaki nyirokcsomó miatt voltam háziorvosnál nemrég, vagyis nem emiatt voltam de megemlítettem neki, hogy vagy 1 éve ott van, tapogatta, és nekem baromi nagynak tűnt és keménynek, de ő azt mondta hogy ez nyirokcsomók között még kisebbnek számít és hogy nem kemény, ami jó jel. Azért javasolt uh-t, ami nem mutatott semmi kórosat, azóta is ott van, de semmi gondot nem jelent, látod! Valószínűleg egyszer pl influenza során megduzzadt és nem húzódott vissza, van ilyen.


Amúgy a háziorvostól meg is kérdeztem, hogy ez a nyirokcsomó akkor bármely testrésznél nem számítana nagynak? Erre azt felelte, hogy nem, ergo lágyéknál is normális lehet, ami problémás nyirokcsomó az biztosan hatalmas lenne és baromi kemény. Én a lágyékit is be tudom nyomni picit úgy érzem, de azért ne nyomkodd sokat, nem tesz jót neki. Remélem megnyugodtál! :)

2021. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként*
2021. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!