Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet a negatívitásból...

Hogyan lehet a negatívitásból és az enyhe depresszióból kijönni teljesen?

Figyelt kérdés
Volt egy szakításom, de lassan egy éve, hogy vége és ezáltal elutasitó, zárkozottabb és depis is lettem egy picit! Már nem tudok, ugy koncentralni a dolgokra mint elotte! Magányos vagyok, de nem tudok kb senkit közelengedni magamhoz, már az exemet sem! Félek az újabb csalodastól! A munkahelyem is stresszes ott is szoktak bántani, itthonis sokszor van vita stb. Elköltöznék de még az anyagi körülményeim nem engedik! Alapból egy negatív gondolkodású 21éves lány vagyok! Semmi élvezet nincs az életemben csak a szürke hétköznapok!

2021. febr. 8. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Hallgass zenèt.. nekem sokat segített.
2021. febr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Oh milyen ismerős érzés. Szinte ugyan úgy gondolkodunk. Igazából amit előttem is írtak, a zene sokat segíthet. Vagy keress valamit ami lefoglal és gondolkozhatsz közbe, vagy keress valakit akinek elmondhatsz mindent ami bánt. Nekem ez javított a helyzeten, de már jóideje nem sikerült megoldanom. Szóval kitartást. Meg kell próbálni pozitívnak és nyitottnak lenni. Sok sikert. Ha van még kérdésed vagy bármi írhatsz nyugodtan. 21f
2021. febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszaitokat! Sajnos a zenehallgatassal az a baj, hogy többnyire szomorú depis zeneket hallgatok!
2021. febr. 8. 08:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus?
2021. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kell pszichologus, nem akkorra a baj!
2021. febr. 8. 09:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pajzsmirigy-alulműködésed is van? Komolyan kérdezem. Az is okoz olyan hangulatot, mintha az ember depressziós lenne, bár neked okod is van rá. Ne akarjál együtt lenni az exeddel. És ha csak a szakítás okozta a hangulatromlást, akkor nem az segít, ha elköltözöl, és plusz anyagi terhet veszel magadra az albérlet fizetésével, hanem az IDŐ. Nálam 2,5 év szokott lenni egy szakítás után, mikorra elfelejtem teljesen az illetőt. Addig hívogatom a lelki elsősegély telefonokat, meg írok az interneten pszichológusoknak, akik ingyen válaszolnak. Van ilyen szolgáltatás is.
2021. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és nincsen pajzsmirigy alulműkődésem!
2021. febr. 9. 14:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pszichológus akkor is jól jöhet ha éppen minden rendben. Nem kell ahhoz bajnak lennie, ez csak egy elterjedt nézet hogy pszichológushoz csak azok mennek akiknek már tönkre ment az élete. Amikor egy pszichológus abban is sokat tudna segíteni, hogy személyreszabottan te higyan tudnál tovább lépni. Én a terhességem első trineszterében estem depresszióba, elég vacakba. Miután rájöttem, hogy az knterneten nem tudnak sehíteni, mert bár jó ötleteket írnak az emberek, mindenki más és más. A depiből valószínű nem a pszichológus rángatott ki hanem az idő. De nagyon sokat, tényleg rengeteget segített, hogy épp ésszel túléljem. Mindig visszarángatott a női agyam által kreált konspirációs teóriákból a valóságba, és a hölggyel együtt kidolgoztunk egy személyreszabott tervet hogyan tudnék relaxálni, kikapcsolni, magamat lenyugtatni, amit nem csak akkor tudtam használni, de majd fogok tudni késöbb is. Szóval szerintem mindenképp érdemes legalább kipróbálni.
2021. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy pedig baràtok. Nagyon sokszor ők segítenek a legtöbbet, ha besyélgetsz velük, kiöntöd a lelked. Te magad is tisztàbban fogod làtni mit akarsz csinàlni, merre haladsz, hogy àll az életed. A pszichológus abból 'jobb', hogy nagyon sokan félnek a barátok elítélik őket, vagy nem értik meg.
2021. febr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Van egy baratom akivel tényleg mindent megbeszélek és jólérzem magam vele és úgyérzem, hogy kezdem összekapni magam!
2021. febr. 18. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!