Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet, ill. mennyire...

Mitől lehet, ill. mennyire normális, hogy 50 évesen koradélutánra rendszeresen elálmosodok?

Figyelt kérdés

7 óra magasságában kelek, de megesik, hogy 9-ig is alszok. Itthon dolgozom (nem csapán a covid helyzet miatt), ha nagyon muszáj, megtehetem, hogy sziesztázzak, de alapvetően nem szoktam. Egy ideje egyre többször tör rám koradélutáni álmosság, kimerültség. Akár alszok déltájt, akár nem, estére elmúlik. 🤔 Ha sziesztázok vagy korán fekszek le 20 óra körül, akkor éjjel sokszor megébredek és nem tudok visszaaludni

Ez az életkor sajátossága, tehát a kor előrehaladtával alakul ki vagy egyáltalán nem normálishelyzet.


Betegségeim vannak (sajnos), de kezelve vannak, tehát azoktól nemigen indokolt a dolog.



2021. febr. 16. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen is pont így voltam es most 30 évesen is.

Tuti 80 évesen is ilyen leszek :D

2021. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szintén ötven. Mostanra egy kicsit én is álmos lettem, mert hétköznap fél négykor kelek, de a múlt éjjel csak négy órát aludtam, azt sem folyamatosan. Az előbb ittam egy doboz kólát, mert nem akarok estig szunyálni.
2021. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én - magamból kiindulva - teljesen normálisnak tartom. Én - ahogy az első is írta - 20 évesen is ilyen voltam, és ez most sem változott majdnem 30 éves koromra se.


Ezt a videót nem rég láttam, érdemes meghallgatni :)

https://www.youtube.com/watch?v=HnbhuAesXrM

2021. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a normális életritmus, hogy ebéd után lepihenünk, de sajnos nem tehetjük meg, ha meg is tesszük akkor hatalmas bűntudattal. Én is elálmosodok délután, de én betolok egy kávét és elvagyok. De szívem szerint lepihennék én is.
2021. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

60 éves vagyok, kb. 10 éve ez van. Ha nem akarok egész nap kólán/kávén élni, jobban járok, ha szundikálok ebéd után egy kicsit. Így esténként nem alszom el túl korán, és nem ébredek fel hajnali 4-5 óra között.

Szóval 6-7 körül ébredek, ebéd után pihi, este 10-11 között elalvás, éjszakai ébredés nélkül.

Próbálj valami rendszert te is kialakítani, néha már az is sokat segít, ha csak fekszel, kiiktatod a külvilág zaját és becsukod a szemedet.

2021. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, a mediterrán országokban emiatt találták ki a szesztát. 14 óra körül mindenki leengedi a redőnyöket és szundi 17 ig. Én kajakómának hívom ezt. Délelőtt kipörgöm magam, beebédelek, aztán eldőlök, mint a rohadt nád.
2021. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 75 múltam, de én gyerekkorom óta ezt a ritmust tapasztaltam magamon. Aztán úgy vagyok vele, hogy a természet ellen kár harcolni.
2021. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Home Office előnye/hátránya (nem kívánt törlendő)
2021. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!