Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A stroke-on átesett apukámat...

A stroke-on átesett apukámat hogy tudnám szerintetek rávenni, hogy ne feküdjön egész nap?Hasonlót átélt, "tapasztalattal" rendelkező emberek véleményére vagyok elsősorban kíváncsi.

Figyelt kérdés
Depresszióval, bipoláris zavarral is küzdött, most meg alighogy felkel, már reggeli után fekszik is le. Nem érdekli semmi.Azelőtt szeretett számítógépen sakkozni, malmozni, szerette a filmeket. Most hiába könyörgünk neki, csak néha hajlandó bármit is csinálni.Mivel nem mozog, az izmai is le fognak épülni.Sokszor menni se tud, csak bottal. Délután négy- öt óra fele kel csak fel, akkor hajlandó kicsit szobabiciklizni, ha sokat könyörgünk neki.Azt is csak rövid ideig. Orvos azt mondja, ez a betegség ezzel jár. Sokszor félrenyel evés közben, múltkor is majdnem megfulladt. 62 éves lesz idén.

2021. febr. 20. 15:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Rokkantnyugdíjas, azt nem írtam.
2021. febr. 20. 15:52
 2/9 Angel3000 ***** válasza:
75%
Kedves kérdezô! Nagyon fiatal még az Édesapàd! Gyògytornàra kellene vinni! A hàzi orvos tudna beutalòt adni,- érdeklôdjél utànna!
2021. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kapott stroke-ot? Mennyire volt súlyos?

Ez a károsodástól függően hetekig, de akár másfél-két hónapig teljesen normális.

Mit mondott a gyógytornász a kórházban? Rehabot nem javasolt?

2021. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2.Nem javasolták a gyógytornát a kórházban, érdekes módon. Nem jöttek rá egyből, hogy stroke. Mivel már volt pszichiátriai betegsége, arra gondoltak. A stroke ot már több éve kapta.
2021. febr. 20. 16:24
 5/9 Angel3000 ***** válasza:
66%
Értem,- de mégis kellene tornàztattni!
2021. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2.5. Igen, ha rá tudjuk menni, hogy elmenjen.
2021. febr. 20. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Még mindig nem tudjuk, hogy milyen súlyos volt a stroke.

Az agyának melyik részét érintette?

Több éve kapta.

Azóta folyamatosan ilyen?

A félrenyelés mikor kezdődött? Azon nem segít a gyógytorna.

2021. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*Mellé nyomtam.😔

Ez mindenkinél eset függő.

A párom szeptember kapott stroke-ot, időben észrevettem rajta, hamar kórházba került, nem volt maradandó károsodás, két hónap múlva tudott dolgozni.

A nevelt fiam papája éjjel kapott stroke-ot, csak reggel vették észre, a beszédközpontja annyira sérült, hogy utána nem is tudott beszélni, csak "barkópázni" lehetett vele, és a bal lába is használhatatlan lett.

Mégis élt még majdnem 20 évig.

2021. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
60 % a károsodás, 40 % jó az össz. egészségi állapotot nézve.Ennél részletesebben nem közölték. A félrenyelés talán egy éve van. Foltokban van az elhalás az agyban. Nem is a félrenyelésre kell a gyógytorna, azt írtam, hogy az is van sajnos. A mozgásra kéne. Viszont azt tudjuk, hogy csak maszekban van gyógytorna, a járvány miatt , legalábbis itt, nálunk.
2021. febr. 20. 18:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!