Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pulzuskérdés: ez így normális?...

Pulzuskérdés: ez így normális? (többi lent)

Figyelt kérdés
Okosórám van, egy napja használom. Ha csak ülök, ülve dolgozom akkor 55-65 között van a pulzusom. De ha felállok és elkezdek járkálni, pakolászni, öltözködni, akkor hamar felmegy 80-100-ra is. Ez így normális? 50 éves, rendszeresen sportoló, kissé túlsúlyos nő vagyok. Kerékpározom, terepen futok, az őszi lezárás előtt rendszeresen fallabdáztam és kettlebelleztem is. Edzés közben még nem próbáltam ki, de tartok tőle hogy nagyon fel fog szaladni. Rosszulléteim, tüneteim nem szoktak lenni, illetve néhányszor volt csak, de akkor nagyon túlhajtottam magam.

2021. febr. 24. 12:59
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
61%
Okosóra felejtős,nem mérvadó.
2021. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Keress egy órát, másodperc mutatóval, tapintsd ki a csuklódon a pulzusod három ujjal, és számold meg. Vagy használj hitelesített orvosi eszközt a mérésre.
2021. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mate19900807 ***** válasza:
100%
Teljesen normális amit leírtál.
2021. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Rendszeresen sportoló, túlsúlyos... Aha. Amit leírtál az egyébként teljesen természetes dolog. Nyugalmi helyzetben alacsonyabb a pulzus, lévén nincs szükség erőkifejtésre.
2021. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, ebből melyiket nem hiszed el? Egyébként ENYHÉN túlsúlyost írtam, ami kb. öt kiló zsírt jelent. A testem összetétele nagyrészt izom (megmérettem), de a szívnek az izomból származó plusz súly is teher lehet.
2021. febr. 25. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!