Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó fáradtságon hogyan...

Állandó fáradtságon hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Volt vérvizsgálatom, mindent rendben találtak.

Alszom rendesen, sportolok, tudtommal egészséges vagyok.

Nem dohányzom, alkoholt ritkán és keveset iszom, kávézás is csak alkalomszerűen.

25 éves vagyok.



2021. febr. 24. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A vérvételen pajzsmirigyhormonokat (TSH, esetleg T3, TA) néztek? Pajzsmirigy probléma is okozhat fáradtságot, továbbá a B12-vitamin hiánya is. B12-vitamint tb alapon is tudnak nézni. B12-vitamin hiányra akkor van főleg esélyed, ha vegetáriánus vagy, és nem fogyasztasz húst.
2021. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigyhormonokat néztek és rendben találták! A B12-t nem tudom, de fogyasztok húst rendszeresen. Esetleg veszek egy B komplexet, hátha.
2021. febr. 24. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Értem, akkor nem valószínű, hogy a B12-vitamin hiánya az oka. Nekem pl. az alsó határhoz van közel a szintje, de nem vagyok fáradékony, kivéve ha rosszul alszom.

B-vitamin komplexet azért érdemes szedni, jó hatással van az idegrendszerre. B12-vitamint meg lehet külön is kapni, abban nagyobb adag van. Ha nem múlik, érdemes még kivizsgáltatni az okát szerintem.

2021. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2021. febr. 24. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!