Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Koronavírus utáni szövődmény?

Koronavírus utáni szövődmény?

Figyelt kérdés
2020 év végén átestem a víruson, azóta észlelek magamon alkalmanként olyan tüneteket mint sipoló légzés, mintha “hörögnék”, majd olyankor köhögési inger jön rám. Van, hogy minden nap előfordul egyszer, van hogy több nap elteltével jelentkezik. Elmúlik vajon vagy meg kellene nézetnem a tüdőm? 21/L
2021. márc. 1. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj el kardiológiai és tüdőgyógyászati kivizsgálásra!


Én jövő héten megyek. Decemberben voltam koronás, de nagyon beteg voltam. Majdnem kórház lett a vége!

Pedig nem is volt tüdőgyulladásom (készült röntgen).

Azóta is fáradékony vagyok, a pulzusom a fertőzés alatt 130-140 volt. Még mindig (!) köhögök, pedig eltelt 2 hónap!


A dokim szerint 6 hónap, mire meggyógyulok!


38 éves nő vagyok, alapbetegség nélkül, és nem dohányzom.


Menj el te is kivizsgálásra! Csodálkozok, hogy nem küld a háziorvosod...

2021. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem íz és szaglás vesztésem volt csak, de előtte nem voltak ilyen légzési tüneteim. Háziorvoshoz pedig nem igazán mentem vissza ezzel a problémával, reméltem hogy majd elmúlik. Kardiológiára sajnos csak áprilisra kaptam időpontot, de akkor valószínű, hogy megnézetem a tüdőm is. Nem dohányzom én sem egyébként. Köszönöm a válaszod! Kérlek írd meg majd, hogy neked mit mondtak.
2021. márc. 1. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem a tüdő, hanem a bolygóideg szarakodik. Időnként meg kellene mozgatni. Rendszeres gargalizálás, éneklés segíthet.
2021. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Fizikai érterápia 100%ban helyrehozot. Irj nyugodtan ha kell segitség
2021. márc. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Most voltam nemrég tüdőgyógyászati kivizsgáláson.


Zöld diónyi nagyságú fibrotikus folt van a tüdőmön, plusz hörgőszűkület!


Valószínűleg a konkrét betegség UTÁN alakult ki tüdőgyulladás, ami károsította a tüdőszövetemet.

Decemberben és januárban azt mondták, hogy nincs tüdőgyulladásom!!


Szóval kell röntgen. Utólag is.


4 fajta gyógyszert szedek jelenleg. És decemberben voltam beteg!

2021. márc. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én múlt héten voltam mellkas röntgenen, az nem mutatott ki semmi kórosat. A tüdőgyógyászati kivizsgálás mit takar ?
2021. márc. 30. 09:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Mellkasröntgen meg légzésfunkció vizsgálat.
2021. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!