Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez betegseg vagy valami más?

Ez betegseg vagy valami más?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve kezdődött azóta tart.Néha olyan mintha valaki iranyitana.Megmondaná mit csináljak.Ezek olyan dolgok amiket nm akarok meg is megcsinálok. Pl ha az van bennem hogy most azonnal mossak kezet mosok mégse akarom megcsinalni. Mintha az agyam csinálna ezeket.Hallottam hogy másnak is van ilyen érzése de meg mindig nem tudom mi ez vagy mitől van.Senkinek nm mondtam meg el ezért írom itt név nelkul. Ha valaki tudja hogy miért van is mi ez akkor kérlek írja meg a valaszt.Köszönöm. <3
2021. márc. 11. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Életemben nem hallottam ilyen emberről magamon kívül. Nem tudom te erre gondoltál-e, velem az van, hogy késztet|st érzek arra, hogy megcsináljak valamit, hozzányúljak valamihez stb. De nem irányítanak, csak úgy érzem meg kell tennem. Sokszor azt is szoktam, hogy nézek egy poharat pl és elmondom magamban, hogy "holnap jó napom lesz" úgy, hogy elképzelem, hogy megfogom a poharat a jobb,majd a bal kezemmel. Amelyiknél jobban úgy éreztem, hogy ez "valóra válhat", végül azzal a kezemmel fogom meg ténylegesen a poharat. Anyukám és a legjobb barátnőm szerint csak túl sokat gondolkodok, és le kell kötnöm valamivel az agyam, de valójában fogalmam sincs miértvan ez.
2021. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ezt hívják kényszerbetegségnek?
2021. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. Sokféle kényszercselekvésem van. Például 3 szem vagy 3 egész számú többszöröse cukrot, sütemény, sültkrumplit eszek mindig, és ha nincs annyi, hozzá sem nyúlok. Ha valamiért csak kettőt ettem, akár évekig megmarad bennem a hiány, és ha később ugyan olyanhoz jutok, akkor egészítem ki háromra. De több olyan is van, hogy tudom, hogy mit kellene vagy nem kellene csinálnom, elhatározom, hogy melyik a helyes, aztán mégis a másikat csinálom. Például ha elmegyek otthonról, biztosan emlékszem, hogy becsuktam az ajtót, mégis valami arra kényszerít, hogy visszamenjek és megnézzem. Néha még akkor is megfordulok az autóval, ha már kilométerekre vagyok.

Sokszor a környezetem is észreveszi. Károm nincs belőle, ez a "betegség" csak az időmet rabolja. Ezért nem is foglalkozom vele. Elfogadom, hogy ilyen vagyok, és kész!

Szerintem te se foglalkozz vale, amíg nem veszélyes dolgokat művelsz!

2021. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a valszokat. Igen rájöttem ez egy kényszerbetegseg szerencsére az enyém nem túl súlyos csak zavaró
2021. márc. 19. 11:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!