Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért szokták azt mondani,...

Karoly183 kérdése:

Miért szokták azt mondani, hogy jó jel ha a megnagyobodott nyirokcsomó fáj?

Figyelt kérdés

Megvagyok fázva, sajnos sűrűn szoktam, és feltünt nekem az, hogy ilyen esetekben mindig megnagyobbodik a nyirokcsomóm, most is megvan, és érintésre fájnak.

Az orvos a megfázás ellen felirt gyógyszert, viszont a nyirokcsomóval azt mondta, ha fáj akkor nem érdemes foglalkozni,vissza húzódik 2-3het után.

Ezt több helyen is olvastam, mi ennek az oka? Miért tud jó jel lenni ha fáj a nyirokcsomó? Előre is köszönöm aki válaszol :)

20/f



2021. márc. 11. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor nem daganatról van szó csak be van gyulladva
2021. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Plusz a nyirokcsomo olyan mint a mandula, elsodleges vedelmi rendszer, ellenanyagokat termel a virus vagy bakterium ellen, azert is duzzad meg, ha jol tudom.

Ezert mar csak indokolt esetben tavolitjak el a torok es orrmandulakat, (nem ugy mint regen) mert az immunrendszer hasznos tagjai.

2021. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!