Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szedek vérnyomásra Concor...

Szedek vérnyomásra Concor 5mg, és Rawel 1,5 mg. Lehet ezektől a tablettáktól szédülés?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok.

Voltam háziorvosomnál, és megmérte a vérnyomást, és 160/80, és a pulzus 120. Voltam a múltban kardiológiai vizsgálaton, minden rendben volt, épp ilyen volt a vérnyomásom, és kiirt Concor 5mg, és Rawel 1,5 mg tablettát amit most szintén fel írt a háziorvosom. Rendbe jött a vérnyomásom, és a pulzusom is. Most 3.napja gyengén érzem magamat, szédülök, mióta szedem ezeket a tablettákat, oda teszem a szívemhez a kezemet és lassan dobog. Vérnyomásmérőtől fóbiam van. Múltkor otthon mértem, és 162/80/90 volt. Ez végett mentem háziorvosomhoz, hogy vizsgáljon ki.


Szerintetek lehet a tablettáktól szédül a fejem? Aztán rám jön a nehézlégzés.

Mi lehet ez szerintetek? Nagyon sokat idegeskedem.

Most nem szedek magnéziumot, nehogy leesik a vérnyomásom, és össze esek.


2021. márc. 15. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy nem jó a gyógyszer, vagy az adagolás, de ezt így innen senki nem tudja neked pontosan megmondani. Ha meg idegeskedsz rajta és pánikolsz, attól csak még rosszabb lesz.

Holnap hívd fel a háziorvosodat és mondd el neki a panaszaidat. Kellene neked mindenképp egy 24 órás EKG vizsgálat.

2021. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem is. A Concort minden este fél tablettát veszek be. Reggel csak Rawelt veszek be.
2021. márc. 15. 13:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!