Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnék kevesebbet...

Hogyan tudnék kevesebbet stresszelni?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű tagozaton vagyok gimnáziumban, és nagyon nehéz, főleg a tanárok miatt. Ugye most online oktatás van, és ez így sokkal rosszabb. Rettegek attól, hogy szólítanak órán, nem tudom miért, mert az átlagom alapján az egyik legjobban teljesítő diák vagyok. Minden reggel hányingerem van az egész miatt, a hasam is fáj. Nagyon kimerültem, már november óta ez van, hajtom magam mint az állat, de félek, ha kicsit leállnék, akkor lemaradnék és elvesznék a tananyagban. Őszintén, változtatni szeretnék, de nagyon nehezen tudom elengedni a dolgokat. :(

2021. márc. 17. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez az egész online oktatás össze sem hasonlítható az élőben tartott órákkal. Azért félsz attól hogy felszólítanak mert nem tudod mit fognak kérdezni, a másik az hogy az összes szempár rádszegeződik, mindenki téged figyel,nem tudsz igazán rákészülni és aggódsz amiatt is hogy ha rosszat válaszolsz majd kinevetnek. Picit pihenned kellene, tanulj hogy ne maradj le, de nem kell 100%-ra tudnod, elég az 75-80%-ban is. Túlpörgeted magad és előbb-utóbb legyengül az immunrendszered a sok stressztől lebetegedsz. Az a vicces, hogy pont én adok neked tanácsot aki mindig mindenre rástresszel.😃 Én már dolgozó ember vagyok, de rengeteget stresszelek a munkám, munkahelyem miatt. Mondjuk hozzáteszem, mindigis sajnos aggódós voltam. Az a tapasztalatom higy amikor túlstresszelem magam, mindig megbetegszem, általában torokfájás jön elő. Te még fiatal vagy, ne tedd tönkre magad úgy mint ahogy én teszem magam tönkre.
2021. márc. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, valahogy meg kell próbálnom pihenni, de még nem igazán jöttem rá, hogy kell. Sajnos eléggé maximalista vagyok, de ezt is le kell küzdenem, hogy ne törekedjek mindig a 100%-ra, mert nem feltétlen az a legfontosabb. Remélem nem teszem magam tönkre, de elég rossz úton járok...
2021. márc. 18. 12:29
 3/3 anonim válasza:

Én ugyanezzel küzdöttem éveken keresztül.

Mindent kipróbáltam, amit lehetett. Nekem a jóga és a pszichológus segített nagyon sokat. Nem mondom, hogy tökéletes vagyok már ebből a szempontból (szerintem ilyen nem is létezik, az aggódás, stresszelés teljesen normális emberi dolog, de a gyakoriság és a mérték nagyon nem mindegy).

Próbáld meg tudatosítani magadban, hogy nem lesz világvége akkor sem, ha Te úgy is érzed az adott pillanatban. Popper Péternek van egy nagyon jó idézete erre: "Figyelj ide, ez volt a mumusod, ettől kukultál meg egy fél tanévre, hogy meg fogsz bukni. Most meg vagy bukva. És? Nem jó a hagymás rántotta? Nem csinosak a csajok? Hát mi történt? Semmi!"

Szerintem a legjobb megoldás erre egy szakember, mert tényleg nagyon sokat tud segíteni. #pszichológushozjárnimenő

2021. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!