Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Novemberben Tsh, 0,384 ,...

Novemberben Tsh, 0,384 , decemberben meg 3,650, A legujabb leletemben pedig 4,6. Mi történik velem?

Figyelt kérdés
Anti tpo normális. Novemberben volt 58 csak. Mi történik velem? Iszonyu szarul vagyok.

2021. márc. 18. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de meg tudnád mondani hogy jutottál el ilyen vizsgálatra és mennyibe került? Háziorvos utalt be?

Mik voltak a tüneteid?

2021. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

háziorvos nézetett tsh-t én pedig magán laborban fizettem vérvételért. (Synlab)


Migrénes fejfájás

Depresszió

Iszonyu fáradtság (konkrétan porszivozás kozben elaludtam)

alvás zavar

fázás

veritékezés

reggeli szemfájdalom, szemhéj puffadás

hajhullás

pattanásos bor

gyengeség, levertség, fáradtság

2021. márc. 18. 22:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Kaptál vmi gyógyszert? Az tudja ennyire megborítani, ha nincsen jól beállítva.
2021. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
semmit nem szedtem még soha életemben. Ma irtak fel nekem gyogyszert eloszor. Holnaptól szedek.
2021. márc. 18. 22:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Tüneteidből és a TSH emelkedésből az derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésed van, gondolom ennek megfelelően pajzsmirigyhormont (levothyroxint) fogsz szedni.

Ha anti-TPO negatív lett, akkor egyenlőre a hátterében autoimmun betegség (egyenlőre!) nem igazolódott. Kitartást, ha beáll a megfelelő gyógyszerszint, sokkal jobb lesz! Figyelj oda a gyógyszer megfelelő módon való beszedésére.

2021. márc. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a két szélsőérték között állandóan mást mértek TSH-t, mondjuk úgy: ugrált, méghozzá jó nagyokat. Endokrinológust tökre nem érdekelte, de én nem is voltam ettől rosszul, csak a laborértékek mutattak eltéréseket.
2021. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazok a tüneteim vannak mint neked de nem utalt be engem sehova a háziorvos :( azt mondta beképzelem magamnak
2021. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Inzulint nézzes még terheléssel, mert sokszor IR áll a háttérben. Rendszeres, azaz heti 3-4x egy óra intenzív mozgás (izzadj le), és ne egyél magas glikémiás indexű szénhidrátot (pl. pékáru, tészta, rizs, krumpli, zacskós meg puffasztott izék, édes gyümölcsök).
2021. márc. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hashimoto thyreoiditis kezdodik altalaban ugy hogy tulmukodes, aztan egy rovid normalis szakasz, aztan alulmukodes. Valoszinuleg ez lobbant fel nàlad. A gyógyszer segiteni fog. Keress fel jó emdokrinológust.
2021. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
utolsó, de az anti tpo csak akkor volt picit magas, amikor tulmukodott. Amikor már átment alulmukodésbe, akkor az anti tpo normalizálódott.
2021. márc. 24. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!