Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan győzitek le a hipochond...

Hogyan győzitek le a hipochondriát?

Figyelt kérdés

Minden napomat meg keseríti szinte kisebb nagyon kihagyásokkal. Pánik beteg is vagyok de azt már fogjuk rá hogy az évek alatt megtanultam leküzdeni több kevesebb sikerrel.

Viszont mindig van valami betegség amit beképzelek magamnak. Általában a daganatos megbetegedéseket. Múlt hónapba nőgyógyászati rákszűrésen voltam hetekig ezen idegeskedtem mi lesz az eredmény, mi van ha valóban bajom van, el is kezdett fájni a hasam alja. Aztán most egy pár napja már fáj a fejem kicsit szédelgek is meg olyan zavarosnak érzem inkább a fejem ez a jó szó rá. Folyamatosan azon kattog az agyam hogy mi van ha agydaganatom van szinte nem tudok szabadulni ettől a gondolattól. Kimerült is vagyok fáradt is. Aki járt már hasonló cipőben, hogyan sikerült leküzdenie?



2021. márc. 20. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Kaptam 2 infarktust, volt 3 szívműtétem, 2x újraélesztettek. Ettől elmúlt a hipochondriám. Rájöttem, hogy nincs rá idő, mert rövid az élet. Az ilyen kicsit szédülsz, itt fáj- ott fáj azt jelenti, hogy élsz. Még a makkegészséges élsportolóknak is szokott fájni a fejük, hasuk, stb. És általában azok hipochonderek, akik ráérnek figyelgetni magukat, ezt nem bántásból mondom. Kösd le magad, tanulj, sportolj, kreatívkodj, egyszóval: élj.
2021. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, igazad van teljes mértékben.
2021. márc. 20. 13:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Pszichoterápián vagy kineziológián nem gondolkodtál még? Annyira kézenfekvő lenne mindkét panaszodra, elég nagy a sikerlistájuk ilyenekkel.
2021. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még ezekről. Mesélnél róla hogy mit csinálnak itt?
2021. márc. 20. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Leásnak a tudatalattid mélyére, hogy hol gyökerezik a problémád. Azáltal, hogy feljönnek az elnyomott érzéseid és napvilágra kerül, hogy valójában mi miatt alakultak ki, teljesen elhalványulnak és eltűnnek az életedből, mert az agyadnak már nem kell őket erővel elnyomnia és te is belátod, hogy ezek az érzések egyáltalán nem a mostani kiváltó okokkal vannak összefüggésben.
2021. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De akkor ez olyan mint egy Pszichológus hogy beszélgetni kell egy adott személlyel? A problémákról
2021. márc. 20. 15:26
 7/11 anonim ***** válasza:
A pszichoterápián beszélgetni kell, de nem problémákról kifejezetten, hanem amit a terapeuta kérdez, ő tudja hogy az ilyeneknek jellemzően milyen valós kiváltó okai vannak és azt hogy lehet előszedni a tudatalattidból. Esetleg más módszereket is bevethet, amik szintén erre vannak, de nem beszélgetés útján. A kineznek meg van valami olyan módszere, amivel kérdez és aztán a tested reakcióját kiolvassa valahogy, ez arra épül, hogy nem a tudatos énedet kérdezi meg, hanem közvetlenül a tudattalanoddal kommunikál. Ez blokkoldásokban eléggé sikeres módszer, meg ilyen öntudatlan reakciók feltárásában, mint a pánik vagy betegségbeképzelés. Mindkettő eléggé hatékony, csak van hogy évekig kell csinálni, de ha belegondolsz, hogy mi a jobb: pár év alatt megszabadulni a problémáidtól és leélni nélkülük több évtizedet vagy egyre jobban nyögni tőlük az alatt a pár év + több évtized alatt...?!
2021. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez nem lenne rossz ötlet. Csak sajnos most a vírus miatt nem tudom találnék e megfelelő szakembert :/
2021. márc. 21. 10:30
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Hipochondira eredete:Szüleid túlféltettek gyerekkorodban,vagy esetleg gyerekkorban,korán tapasztaltad meg a halált test közelből,nem halál közeli élményre gondolok hanem pl meghalt vagy nagyon beteg lett egy iskolás osztálytársad.A hipochonder gyakorlatilag a haláltól fél a szokásosnál drasztikusabb módon.Egy jó pszichiáter segíthet.
2021. márc. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Épp most válaszoltam egy hasonló kérdésre, ha nem bánod, akkor kimásolom a válaszom (ha azt is te kérdezted, akkor ezt hagyd figyelmen kívül):


Én is hipochonder voltam, méghozzá a súlyosabb fajta. Voltak olyan napok, hogy már nem csak szorongtam a beképzelt betegségek miatt, hanem rendesen bőgtem is, teljesen kivoltam idegileg. Aztán elmentem pszichológushoz, kognitív viselkedésterápiára és velem csodát művelt. Azóta nem hogy nem szorongok, de kb irreálisnak látom, hogy bármi halálos betegségem legyen, eszembe se jut ilyen. Van hogy elgondolkodom a “régi” időkön és kiröhögöm magam, hogy hogy lehettem ilyen hülye és hittem minden kis dologra, hogy halálos betegség.🤦🏻‍♀️ Bárcsak előbb eljutottam volna szakemberhez, mert ez a gondtalan, stresszmentes élet megfizethetetlen. Interneten nem szabad rákeresni semmire, mert bármilyen tünetre azt fogja kiírni, hogy lehet egy halálos betegség előjele. Ez az esetek nagyon kis %-ban van így, de persze ezt elfelejtik hozzátenni.

2021. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!