Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Visszatérhet a pánik?

Visszatérhet a pánik?

Figyelt kérdés
Lassan a 2.éve vagyok pánikbeteg. Az első egy évem szörnyű volt, pszichológushoz, pszichiáterhez jártam folyamatos szorongással, pánikrohamokkal. Antidepresszánst kellett volna szednem de erőt vettem magamon és eldöntöttem nem leszek gyógyszerfüggő. Xanxot szedtem 1-2 hétig majd azt is abba hagytam. Kb fél éve mondhatni jól vagyok, van mikor szorongok meg fura a közérzetem de el hesegetem ezeket a gondolatokat, érzéseket. Viszont ma reggel nagyon furán keltem, fájt a szívem körül, gyorsan vert, elmentem a boltba levert a víz éreztem hogy menekülnöm kell onnan. Most is izzad a tenyerem rossz a közérzetem, fáradt , levert vagyok, kerül fordul gyorsabban ver a szívem. Vissza térhet ennyi idő után is a pánik?

2021. márc. 20. 15:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Vissza.
2021. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :(
2021. márc. 20. 15:09
 3/32 anonim ***** válasza:
34%
Akármikor visszatérhet. Igazából el sem megy, csak álcázza magát. Nálam 20 éve álcázza magát. Tanulj meg meditálni!!!! Jól tetted, hogy kidobtad a gyógyszert. A gyógyszer a pánikbeteg állapot naftalinja! Én a recepteket dobtam ki a dokitól kijövet. Azt mondtam magamnak: csak te tudod ebből kiszedni magad egyedül a világon!
2021. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 alletta ***** válasza:
sajnos visszatérhet.
2021. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Szörnyű érzés folyamatosan, szurkál a szívem, szorongok egy folytába, járkálok a házba fel alá. Remegek lever a víz. Remélem nem szívinfarktus, vagy nem fogok elájulni. Ráadásul orvos sincs ebbe a covidos helyzetbe.
2021. márc. 20. 15:24
 6/32 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg meg kellene tanulnom meditálni. Csak hát fél évig nem voltak ennyire erősek a tüneteim azt hittem már teljesen jól vagyok :( annyira szörnyű érzés ez mintha nem is ezen a világon lennék ilyenkor.
2021. márc. 20. 15:25
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Visszatérhet, de ha az ember megtanulta kezelni az első időszakban, szerintem jó eséllyel kevésbé lesz intenzív. Az elsőnél nagyon nehéz, hogy az ember nem is érti, mi történik vele, másodjára viszont már ismerős az "ellenség", és visszanézve látod, hogy le tudtad már küzdeni egyszer. Érdemes lehet elővenni azokat a módszereket, amiket akkor kaptál házi feladatnak, amikor pszichológushoz jártál, meg rendszeresen sportolni, az nagyon fontos. Átgondolhatnád, hogy mik azok a dolgok, amik most stresszt okoznak az életedben (pl. sztem a korona-helyzet is most sokaknál előhozhatja), vagy h milyen helyzetekben jön ki, már a dolog meg a saját működésünk megértése sokat csökkent a szorongáson, én úgy tapasztaltam.
2021. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 alletta ***** válasza:

próbálj megnyugodni (tudom, könnyű mondani!) lélegezz lassan, nyugodtan. orron be, szájon ki.

hidd el nem fogsz elájulni. az agyad játszik veled, és ezt csak te tudod legyőzni.

jobbulást!

2021. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
3 vagyok. 7 jól mondja, rá kell jönnöd, mi váltja ki, mi a gyökere. Nem fogsz infarktust kapni, sem elájulni.
2021. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtok és hogy itt vagytok nekem. Igen könnyű mondani de tényleg csak így lehet legyőzni ha meg nyugszok. Csak nagyon nehéz ilyenkor. Pár percre megnyugszok és újra jön ez az érzés remélem tényleg semmi komoly baj nem fog történni. Az a baj Xanaxot is hiába vennék be nem mindig segít.
2021. márc. 20. 15:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!