Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki alszik mondjuk 9-10 órát, mégsem piheni ki magát?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mit lehet tenni azért, hogy kipihentetőbb legyen az alvás?

2021. márc. 22. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Letenni a koffeint. Nem vicc.
2021. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Sok az alvás, elég 7-8óra. Vagy az agyad sok információt kap és nem tudja vagy nehezen dolgozza fel. Pl lefekvés előtt sok mobilozás nem tesz jó.
2021. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehetnek lelki okai. Pl. depresszió egyik tünete, hogy az ember folyton aludna, meg egyéb mentális gondoké is lehet.

2. Nem megfelelő táplálkozás. Tápanyagok, ásványi anyagok, vitaminok hiánya, a szervezet ki van merülve.

3. Egészségi probléma: pl. alacsony vérnyomás tünete lehet

4. Valami miatt nem pihentető az alvásod. Vagy túl sok élénkítő, vagy rossz időpontban fogyasztott élénkítő. Kényelmetlen ágy, nem megfelelő hőmérséklet, nincs olyan nyugodt környezet, ami elősegítené a normál, pihentető alvást, hanem felületesen alszol.

5. Túl sokat alszol. Nagy általánosságban a rendszeres 8 órán túli alvás ugyanúgy nem jó, mint a túl kevés (lehetnek kivételek, de nem sok ilyen van).

6. Rossz szokás... nincs egy normál napirended, hogy x időben lefekszem, y időben felkelek.

2021. márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alvási apnoém van, ha a gép nélkül alszok olyan leszek mint a mosott xar, mindegy hány órát.
2021. márc. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KmsRys ***** válasza:
100%

Sajnos létezik. Nem tudom, hogy kinek mennyire válik be, de nálam a Béres csepp + D vitamin kombó valamilyen szinten javított ezen, már nem vagyok annyira fáradt, mióta beveszem naponta, inkább csak akkor, ha nyomasztó az időjárás (borult).


"Letenni a koffeint. Nem vicc."


Ehhez is tudok fűzni valamit. Néha megiszok egy kávét, szóval nem is minden nap. Pedig már egész kicsi korom óta rossz alvó vagyok. Szóval a koffein mellőzése önmagában nem megoldás.

2021. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem 4-es hozzászóló,hogy mit jelent pontosan?
2021. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!