Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az influenza, vagy a covid a...

Az influenza, vagy a covid a rosszabb?

Figyelt kérdés
Már aki volt kovidos, attól kérdezem persze

2021. márc. 23. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
A covid is egy influenza-szerű betegség. A tünetei is hasonlóak. Én voltam, tavaly novemberben. Láz, fejfájás, bőrfájdalom voltak a tünetek, de más nem. Előző évben sokkal betegebb voltam az influenzaszezonban, akkor hánytam is, meg elment a hangom teljesen, ilyen tüneteim sosem voltak még, vagy csak gyerekkoromban. Az sokkal sokkal jobban megviselt, mint amikor covidos voltam. De sokan nem ússzák meg ennyivel a covidot sem, úgyhogy ha lehet, nem szeretném újból elkapni. Sokkal rosszabb volt magánál a betegségnél, hogy mindent úgy kellett kezelni, amihez csak hozzáértem, mint a veszélyes hulladékot, és nem mehettem ki, semmit nem tudtam intézni, teljes mértékben ki voltam szolgáltatva másoknak.
2021. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A covid más, bár nekem nem volt vészes az sem.

Az íz- és szaglásérzés elvesztése idegesítő, de hát ennél nagyobb bajom be legyen.

A lázam ugyanúgy pár nap alatt lement.

Néha rám törtek rejtélyes és erős fejfájások.

A covidnál a gyógyulás nem egyenletes: 2-3 napig egyre jobban vagy, aztán egyik reggel megint gyenge vagy, lett egy kis hőemelkedésed, jobb visszafeküdni az ágyba (ha már kimenni úgysem szabad).

A vége felé meg tollaslabdáztam a gyerekeimmel a kertben, hogy könnyebben teljen a karantén.


De tudjuk, hogy nem mindenki ússza meg ilyen olcsón.

2021. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő lehet súlyos vagy enyhe, de úgy tudom, a súlyos covid gyakoribb, mint a súlyos influenza. Egy család kicsi ahhoz, hogy statisztikát csináljon az ember, de rajtunk sajnos átment a covid, és az egyik családtag nagyon megszenvedte, tüdőgyulladást kapott, hetekig vérhígítót kellett használnia. Influenzát is kaptunk már párszor, de az ilyen súlyos még senkinél sem volt. Szóval nálunk a családi statisztika is pont ugyanazt mutatja, mint a hivatalos, hogy a covid gyakrabban lesz nagyon súlyos.
2021. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as nektek milyen tüneteitek voltak?
2021. márc. 23. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Két barátom (40+) pár hónapja volt beteg, 3-4 hétig tartott náluk...azt mondták, ilyen betegek életükbe nem voltak még, az ágyból alig volt erejük kikelni, mindenük fájt.

Én pár hete voltam, nekem olyan volt mint egy szar "megfázás", láz+fájdalom, és légzési nehézség, 8-10 napig tartott.

Pár csalàdtagom már hetek óta nagyon beteg, légzési nehézségek, fájdalom, láz, fáradékonyság, tüdőgyulladás és szöveti károsodás.

Szóval inkább 2x influenza, mint ez.

2021. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös hol kaphattad el? Egyből tudtad h covid?
2021. márc. 23. 12:03
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
A családtagok (külön élünk) kapták el, lehet munkahelyről, vagy a gyerekek a suliból, és két hétig nagyon betegek voltak többen, én még a dolgaikat intéztem, bank, csekkek, vásárlások, gyógyszerek, stb...én meg tőlük kaptam el, nekem ez két hete volt, és oké vagyok, de ők már negyedik hete szenvednek.
2021. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4: aki nagyon beteg volt, annak láz, köhögés, levertség, rossz közérzet, fejfájás, utána mikor tüdőgyulladása lett, akkor már csak láz, ami nem akart múlni. Akkor elment kivizsgálásra, így derült ki hogy rossz a vérképe és gyógyszer kell a trombózishajlamra. Szerencsére addigra még nem lett tüdőembóliája vagy ilyesmi, egy egész napon keresztül vizsgálgatták, hogy ezeket kizárják.


Volt egy hányós-hasmenős beteg, gondolom ő is lázas volt mellette. A többieknél meg csak láz, levertség, hidegrázás, fejfájás, köhögés, szaglásvesztés, ilyesmi, különböző súlyosságban. Egy ember volt tünetmentes, de rajta is átment, pozitív lett nemrég az antitesttesztje.

2021. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Ezt komolyan kérded most, amikor majdnem bedől az egészségügyi rendszer? Hány olyan esetre emlékszel, hogy influenzás betegekkel lett volna tele az ÖSSZES intenzív osztály? Nem tudod eldönteni, hogy mi a rosszabb, ha végigsöpör egy influenzajárvány, de az élet azért megy tovább, a többi beteget gyógyítják, ahogy kell; vagy leáll minden más gyógyítás, mert szinte minden egészségügyi dolgozó, még a tanulók, a medikusok is Covidos betegeket ápolnak?
2021. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aha komolyan :)
2021. márc. 24. 08:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!