Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek a szívbetegségtől mit...

Félek a szívbetegségtől mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már évek óta bennem van, hogy félek a szívrohamtól(infarktustól), szívbetegségektől, mert 4-5 évet fociztam és láttam, hogy a pályán haltak meg focisták és én ezt bemeséltem magamnak, hogy mi van ha megtörténik már nem focizok, át tértem kondira de már úgy vagyok vele , hogy esetleg sok kajálástól picit megnő a pulzusom, vagy erőlködés, vagy ágyból hírtelen felugrás miatt, már egyből nézem a szívdobogásom és légzéstechnikával lassítom, ha terembe vagyok is és hirtelen felugrik az erőlködéstől már állok is le s folytatom, valahogy amikor bulizni vagyok és sok alkoholt iszok nem fokuszálok rá s olyankor nem is érdekel, mert a figyelmem másra terelődik de ha nem vagyok annyira ittas akkor meg szoktam nézni a pulzusom akkor is, hogy lehetne elhitessem magammal, hogy ha például felugrik a pulzusom akkor az nem jelent még semmit s , hogy nincs semmi bajom, régebb sok kivizsgáláson voltam minden rendbe volt mindig, nyugalmi állapotba 60-70 között van tehát normális, sokszor meg gátolom magam , hogy bulikba ezt és azt ne csináljak, mert mivan ha szívrohamot kapok vagy ilyesmi 20/F
2021. márc. 29. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ehhez már pszichiáter kell.
2021. márc. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nincs a szivednek baja. Ez szorongás, pánik. Ok nélkül kórosan félsz a szivbetegségtől. Ne tedd! Élj felszabadultan. Nem lesz semmi bajod.
2021. márc. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1# szerintem agyban dől el minden és nem muszáj pszichiáter ha le tudom győzni fejben
2021. márc. 29. 01:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha le tudnád győzni, akkor nem írtál volna ki kérdést. Alapból tudod, hogy nincs semmi bajod, csak túlgondolsz dolgokat. Akkor mire vársz?
2021. márc. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok van egy kisebb szsrulletem mar rogton agyalok uristen mi lesz szorongasos is vagyok meg depis is tehat nem csodalkozok azon hogy nem vagyok nomalis de piasan amugy meg azt is leszsrom ha kiakarna ugrani a szivem erdekes amugy en is orvost keresek vagy korhazat inkabb befekszek valahova neha mar tulzasba esek a dolgokkal jobb otletem pedig nincs sajnos
2021. márc. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4# igen de mi van ha még is lesz egyszer baj de azt hiszem, hogy tényleg nincs baj?
2021. márc. 29. 01:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a #4 vagyok, de ez a “mi van ha”, akkora hülyeség, hogy leírni nem tudom. Ennyi erővel mi van, ha rákos leszel? Mi van, ha agyvérzést kapsz? Mi van, ha elüt a villamos? Mi van ha, rád szakad a plafon? Érted mit akarok mondani? Ha ezektől nem félsz, akkor a szívrohamtól se kéne. Nem élhetsz állandóan rettegésben, attól félve, hogy majd egyszer talán valami történik veled, amire amúgy nincs is megalapozott gyanú. #1-essel értek egyet, szakemberre van szükséged, de nem pszichiáterre, hanem pszichológusra.
2021. márc. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez is igaz amit te írsz
2021. márc. 29. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!