Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnék aludni végre?

Hogyan tudnék aludni végre?

Figyelt kérdés
Mindig is voltak problémáim az alvással. Az a baj, hogy már lefeküdni is félek, mert tudom, hogy kezdődik a szenvedés... forgolódás, fejfájás, fázom-melegem van téma, megyek vizet inni, megyek wc-re, végül már olyan ideges vagyok, hogy feladom és elkezdek olvasni. Másnap a munkahelyemen meg használhatatlan vagyok. Általában hajnal felé sikerül elaludnom, de akkor meg rettenetes rémálmaim vannak, egy nagy káosz mindegyik, sokszor csak érzések maradnak meg belőlük, hogy valamitől rettegtem, valami üldözött, stb. Úgy ébredek fel, hogy fáradtabb vagyok, mint mikor lefeküdtem, és fáj a fejem. Plusz mióta covid van, rosszabb a helyzet, már úgy érzem, belepusztulok a kialvatlanságba. Orbáncfű teát iszom minden este, valamikor többet is, de egy ideje érzem, hogy már nem hat úgy, mint régebben. Mit csináljak, mi lehet a baj?

2021. márc. 29. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szoktad álmosnak érezni magad? Mert ha nem, lehet az is, hogy nem termelődik elég melatonin (alváshormon) a szervezetedben.

Orbancfű helyett próbáld ki a melatonint. Én gyógyszertárban veszem, bio-melatonin a neve. Lefekvés előtt 1 órával érdemes bevenni, 2 szemet szoktam bevenni.

2021. márc. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igyál egy alkoholmentes sört is vagy komlóteát
2021. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

UI: előző vagyok.

Azért merem a melatonint ajánlani, mert nekem nagyon helyre tette az alvásomat. Én se bírtam elaludni. Most legutóbb legutóbb emelt adaggal indítottam (4 db), az megadta a kezdő löketet, és utána már 2 db melatonin is segített elaludni. 2-3 hét szedés után már magamtól elálmosodok, és nem kell már szednem. 🙂

2021. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

#3


Szóval "legutóbb" emelt adaggal indítottál, ez azt jelenti, hogy vannak olyan periódusok az évben, amikor újra el kell kezdened szedni, hogy jól tudj aludni?

2021. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időben sajnos időnként előjön az alvászavar, mióta 2 éve volt egy elég súlyos alvászavarom, amikor szinte semmit nem aludtam és a gyógyszerek sem segítettek.

Azóta néha felborul az alvásom (ez a 2 év alatt kétszer történt meg eddig). Rájöttem, hogy ha több alkalommal fenn vagyok hajnali 2-3-ig az is felboríthatja, és nem feltétlenül a stressz az oka. Ha felborul, akkor kell valami ami segít helyrebillenteni, és úgy néz ki, hogy a melatonin az ami segít.

2021. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!