Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kb 3 hete furcsa édeskés...

Kb 3 hete furcsa édeskés izzagdságszagom van. Ez jelenthet valami betegséget?

Figyelt kérdés
23 vagyok tehát közel sem tini h hirtelen elkezdjek változni. Az utóbbi időben furcsa bűdös de édeskés izzadáság szagom van. Emelett a lábam is el kezdett izzadni de az a cipő miatt. Inkább a hónaljam zavar mert sose volt ilyen szagom. Nem is voltam izzadós tipus. Használtam több fajta izzadásgátlót, gyógyszertári hintőport kifejezetten izzadásra de semmi.

2021. ápr. 11. 18:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni h nő vagyok
2021. ápr. 11. 18:58
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, valószínűleg megborult a hormonháztartásod. Nem kezdtél el mostanában valamilyen gyógyszert szedni? Nem vagyok szakember fordulj orvoshoz akár telefonon biztos segít
2021. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Xiloxot szedtem bölcsességfogra a műtét előtt,de azt is csak 3 napig amíg nem jutottam el fogorvoshoz
2021. ápr. 11. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy az okozta, látogasd meg az orvost vagy legalább hívd fel
2021. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el doktorhoz. Az édeskés izzadság lehet sok minden jele. Cukorbetegség pl az egyik.


Ezeket gondold végig, mielőtt elmész, hogy tudd mondani a dokinak, hogy mit érzel:

Gyengeség

Szomjúság

Gyakori pisilés

Kimerültség

Kapkodva veszed a levegőt

Hányinger

Nincs éhség érzet

Letargia

Hányás


Ez nem mind a cukorbetegség jele, hanem vannak más betegségek is, a megfelelő jelek összeállításával tudja majd a doki kideríteni, hogy mi a bajod, de könnyebb a dolog, ha előre végig gondolod, hogy ezekből tapasztaltál-e valamit.

2021. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A megváltozott testszagnak oka van. A jobbik eset ha ételtől van, bár akkor nem lehetne a közeledbe se menni.

Szerintem is beszélj a háziorvossal a legjobb egy teljes vérkép lenne mert abból kiderül sok minden. Többek között a cukrod, a májad, esetleges gyulladás...köszvény is lehet de ahoz még fiatal vagy. Hormonális oka is lehet, de a menzesz jelez ha valami nincs rendben. Mert ha felborulnak a női hormonok akkor a havival is baj szokott lenni.

2021. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 a cukorbetegségnél nem az izzadság mirigy be jut a cukor hanem a vizeletbe így nem attól van az édeskés illat. Attól függetlenül eggyet értek abban hogy orvoshoz kéne mennie
2021. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-es

1-es típusú cukorbetegségnél valóban a vérbe és a vizeletbe jut be a a cukor, és ettől édeskés szagú lehet az ember. Specifikusan gyümölcsös illatú. Ez főleg a szájszagban nyilvánul meg, de izzadtságban is jelezték már, dokumentált mellékhatása a nem kezelt betegségnek.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ez a baja a kérdezőnek, de ez is lehet.

2021. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 értem amit mondasz igazad van :)
2021. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Cukrom rendben volt eddig. De lehet elmegyek egy kivizsgálásra a házi orvoshoz. Nem tartom egyáltalán normálisnak ezt a fajta szagot magamon pláne h napi 2x zuhanyzok
2021. ápr. 13. 04:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!