Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Covid után 99% SPO2 és nyugalo...

Covid után 99% SPO2 és nyugalomban 46-os pulzus. A pulzus az gáz?

Figyelt kérdés
Még nem méregettem ilyen pulse oxymeterrel sose az ilyen értékeimet. Most, hogy covidos voltam, elkaptam a brit vírust így szereztem be az elmúlt időszakban műszert, vagyis hoztak ki nekem a karanténba. A fertőzés alatt végig 98-99% volt az SPO2. Nem köhögtem, nem volt tünetem igazán csak taknyos voltam. Napközben a pulzusom ha járkálok felmegy, akkor nem ilyen alacsony csak reggel meg este ha már fekszem. Éjszaka alvás közben megmérte a párom, azt mondta 40 volt.
2021. ápr. 14. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Rendes vérnyomásmérővel mérted? Ha rendes vérnyomásmérővel méregesd egy hétig mondjuk, ha ott is alacsony menj orvoshoz. Az 50-60-as érték még normálisnak mondható annak akinek alapból ilyen a pulzusszáma. De azért 50 alatt már erősen ajánlott szakemberhez fordulni.
2021. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pulse oxymeter. Patikából rendeltem. Van vérnyomásmérőm is, azt is néztem 110-130 között van többnyire, van mikor 115/65 vagy 120/70 máskor 130/75 ilyenek vannak nappal, a pulzus olyankor 63-68 között van. EKG-t csinált a háziorvos, az negatív volt. Éjszaka viszont nem is veszem észre, maximum ha kimegyek WC-re és felugrok akkor elkezd gyorsabban verni és már nem 46 hanem 68-72 ilyen értékeket mutat. Pár éve voltam szív echo vizsgálaton mert jártam futni és negatív volt vagyis nem teljesen, minimális mitralis prolapsust láttak, amire azt mondta a doki, hogy jelentéktelen, ettől sportolhatok. Viszont lehet elmegyek kontrollra ha így van, akkoriban is volt 45-50-es nyugalmi pulzusom arra emlékszem, de a rendelőben izgultam és ott volt 75-80 is.
2021. ápr. 14. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Most estem át a covid-on, és a Polar orámmal folyamatosan figyelem a pulzusomat (van ilyen üzemmódja). Van olyan, h lemegy 40-re is éjjel, de nappal is a nyugalmi pulzusom 50-60 között szokott lenni. Nagyon sokat sporolok, edzett vagyok és sztem azért. 47/F
2021. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató! Köszi! Sportolok én is, de most a covid miatt nem lehetett.
2021. ápr. 14. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyelőre nem merem magam nagyon terhelni, csak ilyen gyors gyaloglást csinálok. Ugy veszem észre, h abszolut semmi nem maradt vissza a betegségből, kapok normálisan levegőt és a pulzusom se száll el. Azt tervezem, h még ezt csinálom egy másfél hétig, aztán kezdem ujra a futást, meg a kondizást. Persze ovatosan.

Szóval ez az éjszakai alacsony pulzusod azért van mert edzett vagy és rendszeresen sportolsz. Erős a szived.

2021. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nyugalomban lemegy 40-50-re, az nem gond, főleg ha edzett vagy, attól simán lehet. Meg genetika. Az lenne a baj, ha sport közben hirtelen ok nélkül leugrik 40-re mondjuk, mert ez egyfajta szívritmuszavar. Azzal orvoshoz kell menni.
2021. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :) Nekem azért kiugrik a pulzusom ha meghajtom magam, akkor van, hogy 120-140 között van, de lehet vissza kell vennem az intenzitásból mert máskor lassan nyugodott le egy ilyen nagyobb terhelés után. Nem tudom mit értesz elszállás alatt, de egy sprint után szerintem elszáll az mindenkinek :)
2021. ápr. 14. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy ajánlott maximum, amire több képlet van, legegyszerűbb közelítés a 220-életkor. Amit nem ajánlott túllépni. Vagy olyan is van, hogy hirtelen ugrik fel 200-ra és nem akar lejönni, hiába pihensz (azzal is orvoshoz ajánlott menni). Ha a pihenéskor csökken, de lassan, az tudtommal az edzetlenség egyik fajtája (mert az edzettségnek is több összetevője van).
2021. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lassan csökken inkább az utóbbi, de csak akkor ha sokáig hajtom magam, rövid távú kiugrás után ha felszaladok a lépcsőn lemegy gyorsan vissza. Felugrani nem szokott 130-140 felé és ha így számolom akkor én még mehetek 190 közelébe is.
2021. ápr. 14. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!