Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szívultrahang és 24 órás...

A szívultrahang és 24 órás holter képes kimutatni ha koszorúér szűkületem van és infarktus előtt állok?

Figyelt kérdés

Valamiért terhelésre kicsit úgy éreztem ahogy dobog a szívem, mintha nagyobbá válna és nehéz lenne a mellkasomban tőle levegőt venni és túl gyors. Még a szemem is vibrált az erős szívdobogásban mint egy diszkólámpa.


Voltam emiatt kardiológusnál, csinált nyugalmi EKG-t, ez negatív lett. Meghallgatta a szívem, ritmusos, nincs zörej azt mondta.

Utána bementünk az ultrahangos helyiségbe, ahol megvizsgált, azt mondta a mitralis billentyűm enyhén prolabál. Erre kérdeztem ez nagy baj-e, azt mondta nem, ez sok embernék így van, nem okoz tüneteket legtöbbször.

Összességében negatív lett az ultrahang, az EF értékre azt mondta nagyon jó, mert 73%.

Normál áramlást mért és megfelelő méreteket a kamrák, pitvarok részén.


Feltett egy holtert, 1 napot volt rajtam, aminek eredményére azt mondta, hogy volt 1-2 extra ütés, amúgy sinus ritmus, 72 az átlagfrekvencia ami optimális.


Viszont még mindig érzem ezt a fura érzést ha gyorsan ver a szívem és EKG alatt is éreztem, viszont a holter nem mutatott semmi eltérést és azt mondta felesleges a terheléses EKG ha holter alatt terhelést csináltam, mert amikor rajtam volt a holter direkt lépcsőzéssel terheltem magam, hogy kimutatja-e miért érzem ezt az erős szívdobogást.


Végül panangint mondott, hogy próbáljam ki ha zavar, de nincs kardiológiai teendő.


35/F


2021. ápr. 16. 14:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy se cigi, se kávé, se energiaitalokat nem fogyasztok, rendesen eszek-iszok, a laboromban sincs eltérés, a pajzsmirigy is negatív lett.
2021. ápr. 16. 14:49
 2/3 anonim ***** válasza:
34%
Oké, tehát a kardiológián minden eredmény negatív, és te az unatkozó háziasszonyoktól, meg a hülyegyerekektől vársz pontos képet a szíved állapotáról. Látatlanban. Király. Amúgy a koronária érszűkületnek nem az a tünete, hogy " kicsit úgy érzed, mintha dobogna a szíved". Konkrétan annyira szorít, hogy besza- behu, ez az angina pectoris. Hidegre, fizikai terhelésre, stresszre jelentkezik, néha a teli gyomor is csinálja. Ha ilyened lenne, nemhogy lépcsőzni nem tudnál, de még a telefont megtartani se. " Nincs kardiológiai teendő" , szerintem csak unatkozol.
2021. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elmúlt?
2021. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!