Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 29 évesen nem túlzás vérnyomás...

29 évesen nem túlzás vérnyomáscsökkentőt szedni?

Figyelt kérdés

29 leszek, kicsivel több mint egy hete érzek nyomó szúró érzést mellkasban és hátban. Egyik nap nagyon rossz volt a közérzetem is, így elmentem az ügyeletre, ahol 189 volt a vérnyomásom. Gyógyszerek után fél óra elteltével 177, és haza is engedtek.

Másnap a háziorvosnál 154 volt, írt fel nekem gyógyszert 2x1 TALLITON 6,25 MG-ot.

Jelentős túlsúlyom van, ez igaz, de nem túlzás ilyen idős korban gyógyszert szedni?

Ez ad adag kevésnek számít?

Életmódváltás alap, diéta és mozgás, ez Ok. De a gyógyszerrel már sosem állhatok majd le?

Nő vagyok, szeretnék majd gyereket is, így terhesség miatt is "aggódom", hogy ezt kell mostmár folyamatosan szednem.



2021. máj. 4. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen vérnyomás mellett nem a korod számít. Ha lefogysz rendeződhet a vérnyomásod. És akkor nem kell gyógyszer.
2021. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres testmozgás sokat segít,sok esetben a gyógyszer is elhagyható.
2021. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szerintem ha a jelentős túlsúlytól meg tudsz szabadulni, akkor ez javulni fog és elhagyhatod a gyógyszert is. Mindenképp konzultálj az orvossal, hogy szeretnél életmódot váltani és találjatok ki egy tervet, amivel le tudod rakni a gyógyszert.
2021. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen magas a vérnyomásod akkor nem. Azért szoktak álltalában idősek vérnyomás csökkentőt szedni mert annyi idős korra lesz ilyen magas nekik a vérnyomásuk. Ha valahogy rendeződik a vérnyomásod (mondjuk fogysz ami elég szorosan összefügg vele) akkor nem kell majd szedni, nyilván az se jó ha túl alacsony...
2021. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen is van olyan vérnyomáscsökkentő, ami szedhető, de ne ez legyen a cél, hanem az életmódváltás, fogyás, mozgás, zöldség, gyümölcs, káros szenvedélyek elhagyása. A neten azért lehet bőven olvasni a témában.
2021. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, talalkoztam egy kislannyal a korhazba, 9 eves volt es o is gyogyszert szedett. Szegeny mit mondjon.. szerintem nem korai.
2021. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező!!! Én 15 évvel fiatalabb vagyok mint te és nem vagyok túlsúlyos,és én is szedek a vérnyomásomra gyógyszert (2 fajtát is)
2021. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van olyan, hogy genetikailag problémás a vérnyomás. 35 éves vagyok, már 20 éves koromban magas volt pedig sovány voltam mindig is. Apám 18 évesen vonult katonának, ott az orvosi papíron ott van, hogy magas vérnyomás, már akkor 145/90. Testvérének szintén. Apai nagyanyámnak szintén, ő nem szedett gyógyszert, meghalt agyvérzésben 60 évesen.


Szóval van olyan eset, hogy bármit csinálhatsz, magas lesz. Nekem a legjobb értékeim ilyen 135/88 szoktak lenni, közvetlenül Sport után. Pár óra múlva ismét magasabb lenne. Amíg nem szedtem a gyógyszert 150-160 simán megvolt. Elmondták, hogy nekem szedni kell életem végéig, mert családilag öröklődik. Azóta szinte mindig 120/80 .

2021. júl. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Whole food plant based
2021. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!