Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy ennyire elfáradok?

Normális, hogy ennyire elfáradok?

Figyelt kérdés

A munkám jellege elég aktív, napi 6-8 km séta és mellette szervezni, tervezni, koordinálni kell, tehát elmondható, hogy testileg és szellemileg is fárasztó.


Az alvással is bajban vagyok, hiába próbálkozok, összesen 6, ritka esetben 7 óra jön össze, de ez is megszakításokkal tűzdelve. Ezzel nem tudok mit kezdeni, gyermekkorom óta rossz alvó vagyok, pedig érzem, hogy a szervezetem igényelné a 8 órát.


Ami még említésre méltó, hogy járok rendszeresen futni, kerékpározni, otthon amikor végzek a teendőkkel akkor hobbiból nyelvet tanulok, olvasok.


Az táplálkozásomon lenne mit csiszolni, de inkább az egészséges felé billen, napi szinten eszem zöldséget, gyümölcsöt, figyelek erre.


Ami zavar, hogy délelőtt 11 óra körül mintha visszavonulót fújna a testem aznapra. A szüntelen ásítozás mellett sajognak az izmaim, az ízületeim, tompa a fejem, mintha testen kívülre kerülne az elmém. Ez egészen délutánig tart, ebéd + kávé után javul a helyzet mentálisan, de testileg mintha már 1 hete nem pihentem volna.


Ezt mi okozhatja? A kávé, energiaital, koffeintabletta, fekete tea csak rövid időre segít, valami átfogóbb kellene. Próbálkoztam b vitamin komplexekkel is, de nem éreztem hatását.


Tudom jól, hogy ez a munka + alváshiány összeadva nem túl jó eredmény, de alig vagyok 30, most még bírnom kell.


Tippek, ötletek?



2021. jún. 10. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltál orvosnál? Egy sima vérképből rengeteg dolog kiderülhet, ha nem, akkor el lehet még menni alváslaborba, kardiológiára..

Pl. alvási apnoé okozhat alvászavart, persze ugyanígy a stressz is. Mindkettőre megoldást kell találni, mert hosszútávon károsak. Ha csupán a stressz lenne probléma (bár látom, sportolsz is), akkor vagy kevesebb munkát kellene vállalni (tudom, kb. lehetetlen), vagy próbálkozni valami egyébbel is lefekvés előtt pár órával: citromfű tea, tej (nem vicc), koffeinbevitelt sem ártana csökkenteni. Elsődlegesen tényleg arra kellene fókuszálni, hogy ezt az alvási problémát kiküszöböld. Ha a lightosabb módszerek nem válnak be, tényleg fel kellene keresni egy alváslabort, esetleg pszichológust, hátha van valami olyan lelki problémád, ami esetleg segítene feldolgozni, hétköznapokon pedig észre sem veszed, mert annyira túlterhelt vagy.

Táplálkozásoddal szerintem így leírva nincs probléma, ami vitamin, nyomelem kell, azt elvileg beviszed ezekkel, max. felszívódási zavar kavarhat bele, de azzal megint orvoshoz kellene fordulni. Sima vérvételből nem feltétlen látszik, de mondjuk egy B12 szintet nézethetsz (bár ha az alacsony, akkor vérszegénységet is mutatni szokott az eredmény). Vérszegénység egyébként elég sok esetben okoz fáradtágot, sőt. Ezért mondom, menj el legalább egy általános laborvizsgálatra, mert sok esetben megkapod a választ, és az alvásoddal is kezdeni kell valamit, hogy ne szakadjon meg.

2021. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pihenésen sok múlik,mármint az alvásra gondolok.Illetve a stresszmentesség is egy jó cél lehet.

A sport nagyon jó.

Én egyszer valahol azt olvastam,hogy az ébredés utáni 1 órád határozza meg az aktuális napodat!És javasolták hogy ezért érdemes valami sporttal indítani a napot.Mióta ezt olvastam keddenként és csütörtökönként felkelek munka előtt hajnali fél 4 kor,ezeken az éjszakákon kb. órákat alszok.Edzek 40-50 percet,vagy ha úgy van elmegyek futni helyette ugyanennyi időt.Majd készülődök és megyek dolgozni.

És valóban működik,legalábbis én azt tapasztaltam hogy kedden és csütörtökön pörgős napjaim vannak,hiába aludtam keveset,mégsem érzem fáradtnak magam.Vannak holtpontok,de 10 perc alatt túljutok rajtuk.Viszont mikor később kelek fel,többet alszom,de csak a szokásos reggeli rutinnal indítom a napot,akkor sokszor kínlódok én is aznap.

2021. jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kimaradt hogy 6 órákat alszom a hajnalba kelős napokon:)

És amúgy az étkezés is nagyon fontos,nem hiába mondják hogy az vagy amit megeszel!

2-es voltam.

2021. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A vérképem elvileg ok. Ahogy írtam, gyermekkorom óta tart ez, édesanyám ugyanez, talán örökletes. A koffein bevitelt napi 200-250 mg-ban maximalizáltam, és lefekvés előtt kb 5 órával fogyasztok utoljára, szóval ez elvileg nem lehet gond.

Pszichés gondjaim tuti vannak, de ezeket megpróbálom elkülöníteni a tudatom egy elzárt részére, ami persze nem jó megoldás, de őszintén szólva szkeptikus vagyok a pszichológust illetően. Azt sem tudom, hol kezdjem az ilyesmit.


Köszönöm, hogy vettétek a fáradságot, hogy válaszoljatok!

2021. jún. 10. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még arra tudok gondolni esetleg,hogyha az étkezésed nincs teljesen rendbe,hogy kevés az energiabevitel.

Ahogy leírtad a munkád,fizikailag és szellemileg is megterhelő,és utána még sportolsz is.

2021. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, de reggel 6-tól ebédig (du 3 óra kb) 2 óránként étkezem, és ha mégis megéhezem közben akkor banánt, almát, jóreggeltet vagy valami könnyedebbet fogyasztok. Tehát éhes nem vagyok, kivéve ebéd előtt, de ahogy írtam, már 11-től rámtör a fáradtság.
2021. jún. 11. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!