Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stresszhelyzet, fogyás-...

Stresszhelyzet, fogyás- hogyan befolyásolhatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Normál esetben, átlagban 55kg szoktam lenni. Elég nehéz időszakon megyek keresztül, ha pedig nem figyelek magamra, nagyon könnyen lefogyok, jelenleg 47kg vagyok, ami mégjobban elkeserít. Rendesen étkezem, de mintha a stressz mégis megakadályozná a stagnálásom. Ha kicsit rendbe vagyok, akkor könnyen vissza jön rám, viszont ez a bőrömet nagyon megterheli, rengetek halvány stria van a testemen.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, milyen módszerek vannak, ami lelki nyomás esetén kevésbé csökkentené a súlyom?


2021. jún. 14. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni nem stresszelni.

1. Amire nincs ráhatásod, nem tőled függ, azon pont ezért felesleges stresszelni.

2. Ami tőled függ, azért tegyél meg minden tőled telhetőt és ha úgy sem sikerül, akkor annak így kellett lennie, kész.

3. Ne unatkozz, mindig kösd le magad valamivel. Sportolj, szervezz programokat, olvass, tanulj stb. A szorongás legjobb barátja az unalom.

4. Étkezz egészségesen és vitamindúsan, esetleg igyál nyugtatóteákat, szedj magne b6-ot.

5. Ha a munkád nagyon stresszes, nagy a nyomás rajtad és mindig úsztok a munkában, akkor érdemes lenne elgondolkoznod a váltáson. Szerintem egy munka sem ér annyit, hogy rámenjen az egészséged.


Ha ezek mellett sem sikerül lazítani, akkor keress fel egy pszichológust.

2021. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor úgy érzed, nagy a stressz, kapcsolj ki, pl sporttal. Nekem sokat segít olyankor, ha akár csak sétálok is egy nagyot a természetben. Régebben futással oldottam a feszkót, de most még nem kezdtem újra futni.


Emellett ha nagyon szr, akkor írok (novellát, vagy a regényemet), az is sokat segít benne.

2021. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!