Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez az étkezési...

Mi lehet ez az étkezési rendellenesség?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt a tojással kezdődött, most már minden állati eredetű kaja ki tudja váltani.


A lényeg, hogy sokszor szagról, látásról vagy ízről gusztustalannak érzek egy ételt annyira, hogy öklendezni kezdek (mert konkrétan hányni sosem hánytam, csak mindig elindult a gag reflex, de semmi sem jött vissza).


Nem, nem vagyok terhes, a tojással évek óta ezt érzem, de újabban a húsfélékkel is. Ezért elkezdtem "tiszta" és "nem tiszta" ételekre bontani az ennivalót. Minden növényi "tiszta" és minden, ami iránt kétes érzéseim vannak, az "nem tiszta". Nagyon fura az egész, nem vagyok válogatós, hiszen szívesen megenném, de egyszerűen nem bírom. A családban már mindenki annak tart, és hiába magyarázom miért nem eszek meg valamit, nem tudom rendesen megértetni velük.


Eddig nem gondoltam különösebben furának, de egyre jobban zavar. Például a halféléket nagyon szeretem, és az még sosem váltott ki ilyet, se a növények. Legtöbbször úgy csapom be magam, hogy agyon fűszerezem, vagy nagyon megsütöm az ételt, rengeteg köretet eszek, és így el tudom viselni.


Valaki tudna segíteni, hogy mi ez? Legyek egész egyszerűen vegetáriánus, vagy ez valami betegség?


Olvastam az orthorexiáról, de én nem az egészséges ételekre vagyok ráfüggve.



2021. jún. 14. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
vegán
2021. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen hagyd ki, amit nem szívesen eszel meg, a testünk nagyon jól tudja, hogy mire van szüksége. Ha nem, akkor nem.

Mindenkinek van olyan kaja, amit képtelen megenni, kinél ez, kinél az. Nem kell erőltetni.

2021. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Nekem hasonlóan kezdödött, aztán kiderült, hogy az állati fehérjékre túlérzékeny vagyok, egy idö múlva napokig tartó hasmenés lett a következménye, ha ezekböl fogyasztottam valamit.

Ma már csak növényi élelmiszereket fogyasztok, azóta megszüntek a panaszaim.


Szóval ha nem esik jól, ne próbáld becsempészni az étrendedbe, mert ezzel csak magadnak ártasz - föleg, ha úgy próbálod, ahogy írtad, hogy agyonfüszerezed, ez ugyanis már önmagában is károd.

2021. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!