Ez lehet reflux?

Figyelt kérdés

Ma estére felpuffadtam, kellemetlen érzésem volt a szegycsomtom aljától a szegycsontom közepéig.

Ha ráteszem a kezem a hasamra akkor eléggé meleg a tapintásra.

Ittam rá egy szódabikarbónás vizet és azóta folyamatosan böfögök.

Tehát ez lehet reflux ?



2021. jún. 22. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akár az is lehet
2021. jún. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet emésztési zavar is bármi
2021. jún. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egyszer fordult még elő, akkor nem hinném hogy reflux, inkább valami emésztési gond. Mit ettél és mennyit? Nekem refluxom van, reggelente gyakran van hányingerem, érzem hogy jönne fel a gyomorsav. :/ Rennie egyébként elég jó rá, de akinek már sűrűn okoz problémát, annak írnak fel rá külön gyógyszert. (Én controloc-ot szedek)
2021. jún. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as válaszoló!

Estére két szelet pizzát és epret ettem és attól volt ez a puffadás. Eddig nem történt ilyen de kezd gyakoribbá válni, ma estére két szelet kenyeret ettem, utána felment a pulzusom 100 környékére és puffadtam kicsit, amire ismét szódabikarbónás vizet ittam, erre enyhültek a tünetek.

Szerintem a stressz hatására alakult ki, mert most van vizsgaidőszak, és kicsit megviselt.


Apámnak volt reflux problémája és teával kezelte, külön reflux tea néven lehet találni, egy próbát lehet megérné neked is kipróbálni.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. jún. 22. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj nem enni kenyérféleségeket, van akit puffaszt és ki is töltik a gyomrot a túlzott szénhidrátok.
2021. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a kenyérfélékre reagál így a szervezeted ne egyél kenyérfélét és ha nem jön elő akkor a kenyérfélék okozzák ezt nálad
2021. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:

Kérdező, nem lehet hogy liszt vagy gluténérzékeny vagy? Ha a pizza meg a kenyér után puffadtál fel, simán lehet. Vizsgáltasd ki magad, mert bármikor kialakulhat ételérzékenység vagy allergia, akkor is ha nem volt ilyen panaszod korábban.

Köszi a tea tippet, utánanézek. :) Nekem igazából rekeszsérv okozza a refluxot, szóval az csak tünet. De remélhetőleg sikerül kikezelni a problémámat. :)

2021. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!