Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony pulzusszám miatt...

Alacsony pulzusszám miatt kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Kb fél éve van egy Apple Watch órám ami képes jelezni a tartósan túl alacsony vagy túl magas pulzusszámot nyugalmi állapotban. Eddig soha nem kaptam ilyenről értesítést, de pár napja minden éjjel jelez, hogy 40bpm alatt van, általában 37-39bpm között. Ilyenkor ha felébredek az értesítésre akkor mindig fáj a mellkasom. Ez normális? Észrevettem, hogy napközben egyre fáradtabb vagyok és gyakran szédülök, pedig kipihenem magam minden éjszaka rendesen. Napközben 50-55 a nyugalmi pulzusom mostanában, korábban mindig olyan 60 körül volt. Ezzel érdemes orvoshoz fordulni, vagy normális?

2021. jún. 27. 05:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem napkozben is 60-70 kozott van a nyugalmi. Ejjel is 50 folott. En a helyedben elmennek dokihoz, es megemlitenem neki.

24N

2021. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Hát a 37 az már halálos, ilyen alacsony még a maratoni futóknak sincs, nekik olyan 45-50.
2021. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz! A Watch nem egy vacak, nem véletlenül jelez.

Ráadásul tüneteid is vannak.

Menj orvoshoz!

2021. jún. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp megemlítem akkor a háziorvosomnak, remélem nincs nagy baj. Csak kicsit furcsállom, hogy ennyire alacsony éjszaka a pulzusom, mert eddig nem volt ilyen.
2021. jún. 27. 09:22
 5/12 A kérdező kommentje:
Megmértem most a vérnyomásomat is rendes vérnyomásmérővel, hogy esetleg az óra lenne pontatlan, és ott ezt az értéket kaptam: 98/67 és emellé 46-os pulzus. Tehát az óra valószínű helyes értékeket mutat ha így is ennyire alacsony.
2021. jún. 27. 09:29
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

2-es

Ne beszéljünk butaságokat, sok sportban 35 alatt van jellemző a nyugalmi pulzus.

2021. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 xp ali ***** válasza:
100%
Nem túl szoros, vagy túl laza? Nincs egyéb keringési problémád, amiért fals eredményt mér? 50 alatt nem jó a pulzus, bár a sprtolóknak alacsonyabb, mint aki nem mozog eleget. Én kivizsgáltatnám, 50 alatt nem jó. 100 felett se, ha az tartós, de ez most nem volt kérdés.
2021. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy,vagy most , mi derűlt ki ?
2022. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 azóta már jobb a helyzet, voltam vele kardiológián, ott megvizsgáltak de semmi rendelleneset nem találtak. Azt mondta az orvos, hogy mozogjak többet, kezdjek el sportolni mert az is lehet az oka, hogy keveset mozgok egész nap. Elkezdtem futni és tornázni itthon, azóta jobban is érzem magam.
2022. márc. 20. 08:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Azóta mennyi?


Nekem billentyű-betegséggel alacsony a pulzusom és 100/60 a szokásos vérnyomásom. Nincs tünetem, csak melegben és ha állnom kell egyhelyben.

2022. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!