Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért magas a diasztolés...

Miért magas a diasztolés vérnyomásom?

Figyelt kérdés

2 hónapja volt egy pár nap, amikor kicsit magasabb volt a vérnyomásom, háziorvosnál szintén magas volt, ezért felírt vérnyomás csökkentőt tüneti kezelésként.

Nos azóta elmentem kardiológiára, 24 órás holter, szív ultrahang teljesen rendben volt, a szívemmel nincsen semmi baj.

Voltam pajzsmirigy vizsgálaton is, azzal sincs semmi probléma.


2 hétig írtam a vérnyomás adataim, ezt megmutattam a kardiológusnak, azt mondta nem kell szedjek gyógyszert, rendben van a vérnyomásom.


Viszont kb. 4 napja mérem megint a vérnyomásom napi többször és a diasztolés érték sokszor 90 felett van, de 100 alatt még.


A történethez hozzátartozik, hogy kb. 2 hónapja fáj a fejem, amivel nem rég neurológushoz mentem, amihez kaptam gyógyszert is.

Többször mértem akkor is a vérnyomásom, amikor jobban feszült a fejem, de akkor is teljesen rendben volt.


Sajnos sokat pánikolok, stresszes vagyok, ami nagyban megnehezíti mostanában az életem.


Mi okozhatja a magas diasztolés értéket? Stressz? Menjek vissza dokihoz? Kardiológián 3 hete voltam. Háziorvos meg csak felírja a gyógyszert.



2021. jún. 27. 18:12
 1/1 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok túlsúlyos, mostanában sokat fogytam, 185 cm magas, 75 kg.
2021. jún. 27. 18:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!