Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívtáji szúró fájdalom mi lehet?

Szívtáji szúró fájdalom mi lehet?

Figyelt kérdés

14 évesen kezdődött az egész, alkalmanként előfordult egy olyan érzés a mellkasomban, mintha beszúrt volna a levegő, vagy nem is tudom, de szúró érzés volt a mellkasomban a legkisebb levegővételre. Mintha egy tűt szúrkáltak volna másodpercenként/légvételpróbánál a szívembe. Nagyon fájt, de 1-2 percen belül mindig elmúlt. Egyszer viszont annyira erős volt ez a "roham", hogy egyáltalán nem tudtam levegőt venni, sőt mozdulni sem. Csak feküdtem az oldalamon és segítségért hörögtem.

Szerencsére rövid időn belül megszűnt és bevittek az ügyeletre. Csináltak EKG-t, mindent rendben talált a doki, mondta, hogy a stressz lehet az oka (iskolában nagyon sokat bántottak a tanárok és a diákok is abban az időben). Szüleim beszéltek az osztályfőnökömmel, hogy legyen türelmesebb velem és ne kiabáljon órákon. Gyógyszert is kaptam, már nem tudom a nevét. Fél évig még néha előjött a szúrás, de utána évekig meg is szűnt, soha nem jött elő többet. Mostanáig.


Tegnap éjszaka éppen dolgoztam, mikor egy erőteljes stresszhelyzet ért, ahol meg kellett védenem magam (nem szeretném részletezni, nem lényeg).

Minden rendben volt utána, csak remegett a kezem és a lábam az idegességtől.

Ezután kb 10 perccel autóba ültem (utasként), és újra előjött ez a szúró érzés. Csendben ültem csak, apró levegőket vettem, a sofőrt sem akartam megijeszteni. Leengettem az ablakot, hátha jobb lesz, de zsibbadni kezdett a nyelvem és úgy éreztem, hogy másodperceken belül el fogok ájulni (szédülni kezdtem, sípolt a fülem, és kezdett szűkülni a látóterem), de végül eszméletemnél maradtam, csak olyan voltam, mint aki el akar bóbiskolni az anyósülésen.

Már nyitottam volna a számat, hogy "baj van, állj meg", de végül nem tettem. Jobb is talán, mert szerencsére nem történt semmi, szóval nem kellett feleslegesen megijesztenem senkit. Mikor az úticélhoz értünk, a feszítő, nyomó érzés megmaradt a mellkasomban 1 óráig kábé, de rendben voltam.

Sportolok, nem vagyok molett, egészségesen élek, kávét csak nagyon ritkán iszom.


Holnap elmegyek EKG-ra, ez nem is kérdés, csak arra lennék kíváncsi, tapasztalt már ilyet más is? Volt pontos diagnózisa? Most is el fog múlni és talán évekig nem jön elő újra?


2021. júl. 4. 20:21
 1/6 A kérdező kommentje:
*bocs, lemaradt, hogy 27 éves nő vagyok
2021. júl. 4. 20:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, menj el a vizsgálatra, hogy teljesen megnyugodj, de valszeg a stressz helyzet váltotta ki belôled újra.
2021. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, az váltotta ki, de mégis mi lehet ez? Mi az, ami ilyenkor be tud szúrni?
2021. júl. 4. 21:28
 4/6 A kérdező kommentje:
EKG-n minden oké volt.
2021. júl. 7. 00:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A legfontosabb,hogy fordulj Orvoshoz!!!


Valószínűleg Angina pectoris! A tüneteidre ez illik a legjobban.

Az Angina pectorid kialakul fokozott stresszhelyzetben is ès a fájdalom általában 1-2 percig tart.


Egy Angina pectorid "rèsz" alatt nagyjából ez törtènik:


Az Angina pectorid fellèpèsekor a szív által igényelt vérellátás, oxigénigény több, mint amit a szívet körülvevő koszorúerek szállítani képesek.Ilyenkor oxigénhiány mellkasi fájdalom formájában nyilvánulhat meg. Leggyakoribb oka a koszorúérben a koszorúér-meszesedés miatt kialakult szűkület.


Fordulj orvoshoz!!!

2021. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy szív UH, 24 órás holter ajánlott, hogy teljesen megnyugodj, ha ezek negatívak, akkor nincs okod aggodalomra.
2021. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!