Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozza a gyors szívverést...

Mi okozza a gyors szívverést nyugalomban?

Figyelt kérdés

Tegnapelôtt és ma is, hirtelen begyorsult a szívem, megmértem a pulzusom és 120 volt, úgy hogy feküdtem az ágyban. Kb. 20 percig tartott, utánna visszaállt. Mellkasi szorítás, rosszullét nem volt.

A pulzus ilyenkor is egyenletes volt, csak hát elég gyors.


Nemrég voltam kardiológiai vizsgálaton, 24 órás holter rendben volt, mondjuk mikor rajtam volt, nem is éreztem problémát. Szív UH-n MI jelzett, de ennyi, a doki azt mondta ezzel nem kel foglalkozni.

Pajzsmirigyem rendben van, azt is nemrég nézettem meg.


Mostanában sokat szorongok, de mikor rámtörnek ezek a palpitációk, akkor éppen nyugodtnak érzem magam, vagy ez nem így mûködik, hanem bármikor rám törhet.


Jövô héten megyek pszichiáterhez, mert hipochonder vagyok, és szeretném ezt kezelni, de akkor sem tartom normálisnak, hogy a szívem így begyorsul és ilyenkor nagyon megijedek. :(



2021. júl. 7. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Stressz.

Vagy leesik a vérnyomás. Ugye a melegben kitágulnak az erek, leesik a vérnyomás, a szívnek gyorsabban kell pumpálnia. Nekem régen sokszor leesett a vérnyomásom, olyankor mindig magas volt a pulzusom, 100 fölött.

2021. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Legközelebb akkor megméren ilyenkor a vérnyomásom, most mértem 112/79.
2021. júl. 7. 13:02
 3/3 A kérdező kommentje:
De ilyenkor pont nem streszeltem, mikor felment, bár amúgy sokat szoktam. :(
2021. júl. 7. 13:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!