Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyógyszer mellékhatás egy hét...

Gyógyszer mellékhatás egy hét után is jelentkezhet?

Figyelt kérdés

Egy hete szedtem egy gyógyszert, és olyan székrekedésem van pár napja, hogy nagyon nehezen jön ki a széklet.

Illetve a gyógyszer szedése után kezdtem el puffadni.

Létezik, hogy egy hete szedem a gyógyszert, és akkor jön ki egy mellékhatás?



2021. júl. 9. 15:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Iszok rendesen vízet, aszalt szilvát, narancslevet is. Még mindig nagyon kemény a székletem.
2021. júl. 9. 15:56
 2/16 anonim ***** válasza:

Vannak gyógyszerek, amik megkötik a vizet, ilyenkor a szokásosnál többet kell inni. Én alapból 3 litert iszok egy nap, ilyen melegben 4,5-5 litert.

De a múltkor az egyik gyógyszerem miatt (szteroid) 4 napig nem volt székletem, csak a glicerines kúp segített, rengeteg vízivással is egész nap bogyókban ürült ki.

Azóta a szteroidos napokon hat litert iszok, ezzel vagyok rendben. De ez egyéni általában.

Ami a lényeg: a gyógyszer valószínűleg vizet kötött meg, ezért van, hogy napokkal később jelenik meg a hatása.

2021. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos a haspuffadás miatt nem tudok sokkal több vizet meginni :(
2021. júl. 9. 16:13
 4/16 A kérdező kommentje:
2,5 litert iszok egy nap
2021. júl. 9. 16:13
 5/16 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy az nálad kevés, főleg ilyen melegben..

Hány kiló vagy? Mennyire terheled magad fizikailag (munka, edzés), mennyire melegben vagy egész nap? Milyen gyógyszert szedtél?

2021. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Teperinep, nincs terhelés, 72 kg vagyok.
2021. júl. 9. 16:38
 7/16 A kérdező kommentje:
24-25 fokban vagyok egész nap.
2021. júl. 9. 16:40
 8/16 anonim ***** válasza:

A víz akkor elvileg rendben van. A gyógyszert nem ismerem, de elolvasta betegtájékoztatót, ez szerepel benne:

"Ha a következő súlyos mellékhatásokat észleli, azonnal forduljon kezelőorvosához:

Ritka (10 000-ből 1-10 beteget érint):

...

- Bélrenyheség a bélizomzat bénulása miatt (paralitikus ileusz). Tünetei: haspuffadás és székrekedés hasi görcsök nélkül, szelek és széklet egyáltalán nem távoznak. Kísérheti hányás, csuklás"


Mindenképpen hívd fel az orvosodat, bár most péntek délután valószínűleg nem fog menni, így a továbbiakban passzolom a kérdést. Már az elmúlt napokban meg kellett volna tenned a betegtájékoztató alapján.

2021. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért nem ilyen súlyos, végül tudtam, csak nehezebben.
2021. júl. 9. 17:23
 10/16 A kérdező kommentje:
És vannak szelek.
2021. júl. 9. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!