Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy rendbe...

Mit tegyek, hogy rendbe legyen a gyomrom, beleim?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete puffadok, és 5 napja volt egy székrekedésem, amikor alig tudtam kakilni, de végül sikerült. Azóta minden nap van széklet, napi többször (2-3-szor, de kevés)

2 napja mintha megszaporodtak volna a bélhangok is.


Haspuffadásra próbáltam az espumisant, egy nagyon kicsit segített csak.


Kb. 2 hete szedek probiotikumot, progastro 825-öt.



Megyek gasztroenterologiára majd, de csak augusztusra van idôpontom.



2021. júl. 13. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék az étrendedre, és hogy iszol-e eleget.
2021. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kb. 2-2,5 liter vizet iszok egy nap.

Citromfû teát szoktam még inni, illetve most volt 1-2 nap, amikor kamillateát is ittam.


Az utóbbi pár napban ezeket ettem:


Reggeli: granola, vagy zabpehely meleg vízben áztatva, illetve aszalt szilva (4 db), vagy tojás rántotta


Tízórai: gyümölcs joghurt, vagy banán


Ebéd: gulyásleves 2 nap, borsóleves 2 nap, zöldséges rizs hússal, illetve lencsefôzelék virslivel


Vacsora: hát mostanában inkább gyümölcs, de volt turós gombóc egyik nap.



3-szor vagy 4-szer eszem egy nap.


Nassoltam is, kekszet, tofife, gyori keksz, de ezekbol kis mennyiseget csak.

2021. júl. 13. 09:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevésnek tűnik, diétázol? Mennyi kalóriát eszel?
2021. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kifejezetten nem, nem számolom a kalóriákat, de most megnéztem, kb. 1300-1500 kalória/nap. Ennyit tudok enni a haspuffadás miatt.
2021. júl. 13. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nem sok. A zabpelyhet mindneképpen váltsd ki valamivel, sokaknál puffadást okoz. Mondanám, hogy egyél inkább kefírt, de van, akinél az is gázosító étel. Sajnos ki kell tapasztalnod, neked mi az, ami nem bántja a hasadat.

Valamint egyél egy evőkanál olívaolajat, ez csökkenti a puffadást és segítni a széklet távozását.

2021. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Rendben, Augusztusban fog látni, akkor kezdj azzal, hogy elkezdesz rengeteg rostot enni, sok VIZET inni, alkoholt egyáltalán ne igyál addig, míg nem vizsgálnak át. Ezek mellett zabkorpa + zabpehely + lenmag(olaj).


Adj magadnak elég időt, ha wc-re mész, ne siesd el, és lehetőleg ne tartsd vissza sokáig, ha kakilni kell.


Mitől lehet székrekedésed(gyakori okok)?

Nem eszel elegendő gyümülcsöt, nem iszol eleget, nem mozogsz eleget, sokat ülsz/fekszel, nem edzesz, nem mész wc-re, amikor kell, diétaváltoztatás, valamilyen gyógyszer mellékhatása, stressz, szorongás, depresszió is okozhatja. A puffadás a belekben összekapcsolódhat a székrekedéssel, nem megy át a beleken elég gyorsan az ürülék, és a gázok is beszorulnak.


Puffadhatsz, ha túl sok levegőt nyelsz, túl gyorsan eszel, túl sokat eszel, sok zsírosat eszel, laktózérzékeny vagy.

2021. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És még annyit hozzáteszek, hogy igaza van az egyik válaszolónak , a zabpehely okozhat puffadást. Nem szabad túlzásba vinni, mértékkel kell enni, akkor jót tesz.


Azért problémás ez az egész, mert azok az ételek, amik segítenek a székrekedés ellen, okozhatnak puffadást, és ha székrekedésre olyan ételeket eszel, amik sok gázt termelnek, az nagyon kellemetlen tud lenni. Nézz utána, alaposan, hogy milyen ételektől puffadhatsz, milyen ételek okoznak székrekedést, illetve mik segítenek ellene.

2021. júl. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, igyekszem megfogadni.

Magas pulzusra szedek béta blokkolót, de csak egy negyednyi tablettát. Igyekszem több rostot is enni. Sajnos szorongós vagyok, emiatt elkezdtem pszichológushoz is járni. A mozgást pedig nemrég kezdtem el, csak sajnos a puffadás miatt nehéznek érzem a testem, így kicsit nehezebb, de igyekszem. :)

2021. júl. 13. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a probiotikumtól is lehet. Én Linexet szedtem egy időben és akkor én is nagyon puffadtam.
2021. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!