Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok fáradt napközben?

Miért vagyok fáradt napközben?

Figyelt kérdés
Elég érdekes, hogyha ,,apró'' tevékenységet folytatok (pl. takarítás), akkor elfáradok, és általában lehangolt vagyok. Valamelyik nap már rám szóltak, hogy nem vágok semmilyen kedves arcot (wtf?). Viszont, hogyha nehéz fizikai munkát végzek (a napokban segítettem kőműves munkában, betonozás), akkor igazából minden jó. Nem vagyok fáradt, és a hangulatom is az egekben van. Mi lehet ez? Napi 7-8 órát alszok, de elvileg ez optimális. Vagy tévedek?

2021. júl. 13. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Vérképed rendben van? Évente érdemes nézetni. Mennyi vizet iszol?
2021. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem voltam vérvételen már 5 éve, így nem tudom, hogy milyen a vérképem. A folyadék bevitelem pedig 1,5 - 2 l/nap
2021. júl. 14. 09:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ideje megnézetni:)
2021. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
A nehéz fizikai munka egyfajta stressz. A stressztől megemelkedik a kortizolszint, a szimpatikus idegrendszer kerül bekapcsolásra. A kortizol egy antistressz hormon, az egyfajta "üss, vagy fuss" idegállapotért felelős. Gyenge munkánál a paraszimpatikus idegrendszer marad bekapcsolva, nincs, ami felturbózzon.
2021. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!